Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne 09.12.2018 r. – 16.12.2018 r.

Dziś II Niedziela Adwentu. Kolekta przeznaczona jest na renowację katowickiej katedry, a przed kościołem będzie zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Nadal zachęcamy do podjęcia abstynencji na czas Adwentu. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa wyłożona jest Parafialna Księga Abstynencji. Do tej pory wpisała się tylko jedna osoba.

Zapraszamy na Roraty: poniedziałek, wtorek i środa – g. 7.00; czwartek – g. 16.00;piątek g. 17.00. Po porannej Mszy św., dzieci otrzymują kubek ciepłego kakao oraz bułkę z dżemem. Roraty dla dorosłych we wtorek o godz. 18.00. Trwa akcja Ministrant na jeden dzień. Chłopcy, którzy chcą wziąć udział w tej akcji, powinni zgłosić się do ks. Wojciecha. Zachęcamy!

W czwartek o godz. 16.45 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Jak co roku do stołu parafialnego zaprosimy na Wigilię osoby ubogie i bezdomne. Można włączyć się w tę Wieczerzę przez przygotowanie upominków. Na ołtarzu Serca Pana Jezusa znajdziemy informacje o proponowanej zawartości paczki oraz terminie jej dostarczenia.

Odwiedziny duszpasterskie /kolęda/ rozpoczną się w naszej parafii 27 grudnia. Plan kolęd umieszczony jest w gablotce i na stronie internetowej www.bobola.info. Za tydzień będzie we Wspólnocie.

Za tydzień kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.

Przed kościołem można nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” w cenie 5 zł - małe i 12 zł – duże. Za dowolną ofiarę otrzymamy opłatki wigilijne /pakowane: 5 sztuk małych lub 3 duże i 2 małe/.

Młodzież sprzedaje własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Polecamy!

We Wspólnocie znajdziemy zdjęcie ministrantów oraz relację ze świętowania św. Tarsycjusza.

W Gości Niedzielnym polecamy artykuł Małe cuda są po coś, opisujący historię niewidomej Polki, która pojechała pomagać do Indii, gdzie zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę oraz co z tego wyniknęło /ss.46-47/.

-------------------------------------

Było:

- Dziękujemy za obecność i modlitwy w intencji górników podczas Mszy świętej barbórkowej. Szczególne podziękowania składamy górnikom, którzy przybyli w strojach górniczych.

- Dziękujemy darczyńcom słodyczy, owoców oraz upominków, które pomogły w radosnym przeżyciu przez dzieci wspomnienia św. Mikołaja.

- W sobotę przeżywaliśmy Godzinę Łaski. Ponad 100 osób przybyło do kościoła na adorację. Bóg zapłać za świadectwo pobożności!

Będzie:

- W zakrystii można nabyć bilety na koncert Betlejem w Spodku /czwartek - 3 stycznia/. Usłyszymy najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata. Bilety są w cenie: 50, 60 i 80 zł.

- Charytatywny bal karnawałowy odbędzie się w sobotę 26. stycznia w restauracji Rancho. Zagra zespół Kaszuba. Bilety można nabyć w zakrystii. Cena 90 zł. od osoby. Dochód przeznaczony będzie na letnie kolonie charytatywne. Już teraz zaplanujmy swój udział!