Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne 03.02.2019 r. – 10.02.2019 r.

Obchodzimy IV niedzielę zwykłą.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.

Dziś przypada wspomnienie św. Błażeja – biskupa i męczennika. Przez Jego wstawiennictwo po Mszy świętej będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa oraz modlić się o zachowanie od chorób gardła i wszelkiego innego niebezpieczeństwa.

W tym tygodniu Msze święte o godz. 8.00 będą odprawiane w krypcie. Są jeszcze wolne intencje.

We wtorek – wspomnienie świętej Agaty – podczas Eucharystii o godz. 18.00 pobłogosławione zostaną: chleb, sól i woda, które chronią od pożarów i piorunów. Uważa się, że chleb św. Agaty chroni także od włamań i wszelakich wypadków. Przysłowie mówi: Chleb i sól św. Agaty od ognia ustrzeże chaty.

We wtorek o godz. 18.30 spotkanie Redakcji Wspólnoty.

We wtorek o godz. 18.45 dorosłych zapraszamy na Krąg Biblijny. Warto przyjść choć raz!

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 16.00 odbędzie się w krypcie.

W piątek o godz. 18.30 w piwnicy probostwa spotkanie młodzieży.

W sobotę:

- godz. 9.00 zbiórka ministrantów;

- godz. 9.00 próba scholii dziecięcej;

- godz. 10.00 spotkanie Rycerzy Świętego Franciszka.

11. lutego /poniedziałek/ przeżywać będziemy 27. Światowy Dzień Chorego. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Eucharystia w intencji chorych i cierpiących parafian z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

12. lutego /wtorek/ zapraszamy młodzież na górską wycieczkę na Czantorię oraz do Wisły. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie www.bobola.info. Zgłoszenia u ks. Wojciecha. Koszt to tylko 10 złotych.

Przypominamy i prosimy, aby jak co roku, każda rodzina złożyła roczną składkę na sprzątanie kościoła oraz środki czystości. Wynosi ona 20 zł. Składkę uiszczamy w zakrystii, gdzie znajduje się lista imienna.

W kancelarii można zamawiać intencje mszalne na rok 2019. Zachęcamy, aby z dużym wyprzedzeniem planować jubileusze i inne ważne wydarzenia, które łączymy z dziękczynieniem Bogu. Kancelaria parafialna jest czynna w środę od godz. 8.30 do 10.00 i od godz. 17.00 do 18.30 oraz w piątek od godz. 8.30 do 10.00.

Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na działalność domów rekolekcyjnych naszej archidiecezji.

Polecamy Wspólnotę, w której przeczytamy o Balu Karnawałowym oraz o chlebie św. Agaty.

W Gościu Niedzielnym znajdziemy świadectwa sióstr zakonnych, które przekonują, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych /ss. 16-21/.

----------------------------

Charytatywny Bal Karnawałowy w Rancho już za nami. Wzięło w nim udział 60. osób. Zabawa była przednia. Wyrażamy wdzięczność organizatorom: Państwu Zdebel, obsłudze Rancha, Pani Annie Hoffman oraz wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach. Dziękujemy uczestnikom balu za piękny wspólny czas. Na Wakacje z Bogiem zebraliśmy 3280 zł. Bóg zapłać!

----------------------------

W niedzielę 10 lutego o godz. 17.00 w Chorzowie odbędzie się Uwielbienie z Mocą, czyli spotkanie wspólnot modlitewnych w Starochorzowskim Domu Kultury /ul. Siemianowicka 59/. Część muzyczną poprowadzi zespół J.E.G.O. band, a świadectwem wiary podzieli się Marcin Jakimowicz. Polecamy!