Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne 29.11.2020 r. – 06.12.2020 r.

Dziś I Niedziela Adwentu – rozpoczyna się okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

Kolekta przeznaczona jest na zapłatę za kamerę internetową oraz sprzęt do transmisji.

Dzisiejsza niedziela to Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji podczas całego Adwentu. Na ołtarzu Serca Pana Jezusa wyłożona jest Parafialna Księga Postanowień i Abstynencji – prosimy o wpisywanie się.

Dziś adoracja od godz. 17.00 do 21.00. Zachęcamy, aby dorośli często przychodzili na modlitwę różańcową do kościoła w intencjach ustania pandemii, a także o pokój i ład społeczny w naszej Ojczyźnie. Może to być dobre postanowienie adwentowe. Od poniedziałku do piątku godz. 20.00 – adoracja, godz. 20.30 – różaniec.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź dzieci w czwartek od godz. 15.30 do godz. 16.00 oraz w piątek od godz. 16.30 do godz. 17.00. Spowiedź dorosłych 15 minut przed każdą Mszą świętą oraz codziennie podczas adoracji od godz. 20.00 do 20.30. Można także umówić się na spowiedź w innymi czasie. Prosimy nie odkładać sakramentu pokuty i pojednania na ostatnie dni przed świętami.

W piątek obchodzimy wspomnienie św. Barbary, patronki górników i archidiecezji. Eucharystia w intencji rodziny górniczej o godz. 18.00. Będziemy prosić Boga o bezpieczną pracę oraz modlić się za zmarłych. Metropolita Katowicki udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek.

Młodzież oazowa spotyka się on-line w piątek o godz. 18.00.

Odwiedziny chorych parafian odbędą się od 14 do 22 grudnia. Termin zostanie ustalony telefonicznie. Prosimy o zgłaszanie osób, które do tej pory nie były odwiedzane w ramach posługi chorym, a pragną przystąpić od sakramentów w domu z racji na stan zdrowia lub podeszły wiek /tel. 32 242 05 43 w godz. od 9.00 do 14.00/.

Otrzymaliśmy informację, że w przyszłą niedzielę spotkamy Świętego Mikołaja, który będzie czekał przy grocie na dzieci i dorosłych od godz. 14.00 do godz. 15.00 oraz od godz. 17.00 do godz. 18.00. Prosimy, aby dzieci przychodziły wraz z rodzicami. Będzie to okazja, aby rodzinnie pomodlić się w kościele w intencji, o którą poprosi Święty Mikołaj oraz zostać obdarowanym prezentami z nieba, które dostarczy AiR Express /Anioły i Renifery spółka z pełną odpowiedzialnością/.

We Wspólnocie zamieszczono relację i zdjęcia z obchodów wspomnienia św. Tarsycjusza – patrona ministrantów.

W Gościu Niedzielnym znajdziemy kalendarz ścienny na 2021 rok z wizerunkami świętych.

Kolekta za tydzień przeznaczona zostanie na zapłatę za kamerę internetową, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

-------------------------------------

Adwent 2020

Zapraszamy dzieci na Msze św. roratnie! W związku z określoną ilością osób, które mogą przebywać w kościele, prosimy o przychodzenie dzieci w wyznaczone dni:

poniedziałek, godz. 6.45 – klasy 1 i 2; wtorek, godz. 6.45 – klasy 3 i 4; środa, godz. 6.45 – klasy 5 i 6; czwartek, godz. 16.00 – dzieci przedszkolne i młodsze; piątek, godz. 17.00. – klasy 7 i 8 oraz młodzież.

Uczestniczący w roratach zajmują wyznaczone miejsca w ławkach – nie będzie procesji dzieci z lampionami.

Na stoliku przy chrzcielnicy wykładane będą obrazki roratnie. Dzieci, które nie uczestniczyły w roratach w kościele, zapraszamy, aby wraz z rodzicami przyszły każdego dnia z lampionem do naszej świątyni, by pomodlić się 3 x Zdrowaś Maryjo… w intencji swojej rodziny, ustania pandemii oraz pokoju i zgody, a następnie zabrać obrazek. Specjalnie dla Was kościół będzie otwarty przez cały dzień. W ten sposób, mimo ograniczeń spowodowanych COVID-19, razem pięknie przygotujemy się do Bożego Narodzenia. Po wielu godzinach przed komputerem wyjście z domu do kościoła będzie z pożytkiem nie tylko dla ducha, ale i dla ciała.

Zachęcamy, aby w adwencie również dorośli uczestniczyli w roratach, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W tym tygodniu zwłaszcza zapraszamy i mobilizujemy mieszkających:

poniedziałek – za autostradą; wtorek ul. Mostowa i Piaskowa; środa – ul. Kolonia Zwycięstwa, Krótka, Nowa przed autostradą; czwartek ul. Kąpielowa; piątek – górnicy i ich rodziny. Chętni mogą być każdego dnia!

Dla dzieci i dorosłych pozostających w domach Msze roratnie będą transmitowane. MÓDLMY SIĘ RAZEM!

Polecamy stronę internetową www.holyweek.pl, gdzie będą udostępniane treści adwentowe skierowane do całych rodzin oraz konkursy z nagrodami.

Transmisja

Msze Święte oraz nabożeństwa oznaczone w ogłoszeniach dopiskiem TRANSMISJA są udostępnianie w Internecie za pośrednictwem portalu YouTube. Na stronach parafialnych www.bobola.info oraz www.facebook.com.pl/bobolawirek znajduje się link do transmisji /link ulega zmianietrzeba pobierać aktualny/.

--------------------------------------------------------------------------------

Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na grudzień 2020 r.:

Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.