Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne 28.06.2020 r. – 05.07.2020 r.

Przeżywamy XIII niedzielę zwykłą. Kolekta przeznaczona jest na zewnętrzną instalację nagłośnieniową. Możemy złożyć ją do koszyczka wychodząc z kościoła.

W poniedziałek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Eucharystia o godz. 8.00 sprawowana będzie w intencji śp. księdza Proboszcza Ryszarda Kirsteina w 20. rocznicę śmierci. Ofiara zebrana w tym dniu to Świętopietrze – przekazywane na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze święte w czwartek odprawiane będą o godz. 8.00.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek miesiąca zbierana jest kolekta na dzieła miłosierdzia. W piątek i sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Rozpoczęcie obchodu o godzinie 9.00.

Spowiedź 15 minut przed każdą Mszą świętą w bocznym przedsionku kościoła.

6. lipca przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Z tej okazji już w najbliższą sobotę, podczas Eucharystii o godz. 8.00, modlić się będziemy w intencji chorych i osłabionych wiekiem parafian zawierzając ich Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Wyjeżdżającym na urlopy przypominamy, że przed ważnymi decyzjami lub dalekim podróżami można otrzymać od kapłana szczególne błogosławieństwo na drogę /np. po Mszy świętej w zakrystii/.

W kancelarii oraz zakrystii można składać intencje Mszy świętych, które kapłani będą odprawiać w okresie wakacyjnym poza parafią.

Za tydzień kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

W ostatniej Wspólnocie przed przerwą wakacyjną przeczytamy o świętych Piotrze i Pawle.

Polecamy Gościa Niedzielnego, w którym polecamy wakacyjny cykl o mniej znanych, a urokliwych sanktuariach maryjnych.

--------------------------------------------------

Specjalnie dla młodzieży!

W środę młodzież oazową zakończyła rok formacyjny. W Eucharystii oraz ognisku wzięło udział 30. młodych osób. Życzymy im błogosławionego czasu wakacji i zasłużonego odpoczynku!

Ruch Światło-Życie organizuje w czasie wakacji cykle spotkań formacyjnych dla młodzieży. Jeden z nich odbędzie się przy naszej parafii w terminie od 3. do 15. sierpnia. Zainteresowaną młodzież, zwłaszcza związana z naszą parafią, prosimy o kontakt z ks. Wojtkiem /najlepiej mailowy/.

Mamy nadzieję, że warunki zewnętrzne pozwolą we wrześniu na organizację młodzieżowego weekendu w Brennej Leśnicy dla młodych z naszej parafii – chętni niech już dziś zarezerwują czas od 18. do 20. września. Szczegółowe informacje podamy w późniejszym terminie.

--------------------------------------------------


Tylko ktoś, kto patrzy sercem, widzi dobrze, gdyż potrafi “zobaczyć wnętrze”:

osobę ponad jej błędami, brata ponad jego słabościami, nadzieję w trudnościach,

Boga we wszystkim.

Papież Franciszek, @Ponitifex_pl

Twitter, 26.06.2020