Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne 18.08.2019 r. – 25.08.2019 r.

Dziś obchodzimy XX niedzielę zwykłą. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiarność. Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej wspólnoty.

Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Dziękujemy pątniczkom, które udały się do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej za podjęty wysiłek pielgrzymowania. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. Pielgrzymów powitamy ok. godz. 19.00 w kościele św. Wawrzyńca.

W czwartek od godz. 8.30 do 11.00 w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 sprawowana będzie Eucharystia w intencji solenizantów sierpnia – prosimy wpisywać ich do zeszytu wyłożonego z tyłu kościoła, a o godz. 10.30 modlić się będziemy za Jarosława Dropała z okazji urodzin jako podziękowanie za posługę w zakrystii oraz troskę o archiwum parafialne.

W przyszłą niedzielę na probostwie odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Rozpoczęcie o godz. 14.00.

Przypominamy, że w sierpniu Kościół modli się o trzeźwość oraz prosi o podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu. Nadal zachęcamy do zapisania w Księdze Trzeźwości wyłożonej na ołtarzu Serca Pana Jezusa okresu abstynencji, jaki się podejmuje w tym czasie.

W Gościu Niedzielnym przeczytamy wywiad ze znanym w naszej parafii ks. Mirosławem Toszą z Jaworzna, który wyjaśnia, dlaczego postawił wspaniały pomnik bezdomnemu Włodkowi /ss. 28-29/ oraz znajdziemy dodatek historyczny poświęcony pierwszemu powstaniu śląskiemu w związku z 100. rocznicą wybuchu.

------------------------------------

Będzie:

W piątek, 30 sierpnia, odbędzie się doroczna pielgrzymka ministrantów Archidiecezji do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Do udziału zachęcamy naszych ministrantów. Wspólny wyjazd o godz. 9.15; powrót około godz. 16.30. Zgłoszenia na pielgrzymkę u ks. Wojciecha do 26 sierpnia. Ministranci zabierają stroje liturgiczne.

W sobotę, 31 sierpnia, od godz. 13.00 do 19.00 przy schornie bojowym nr 33 przy ulicy Cynkowej w Czarnym Lesie odbędą się obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. O godz. 14.00 odprawiona zostanie polowa Msza święta w intencji ofiar II Wojny Światowej. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablotce.

7. września /sobota/ odbędzie się pielgrzymka organizowana przez Franciszkański Zakon Świeckich do Krakowa i Wieliczki. W Krakowie nawiedzimy Bazylikę św. Franciszka z Asyżu oraz Domek loretański przy kościele Braci Kapucynów, gdzie sprawowana będzie Eucharystia. W Wieliczce pomodlimy się przy grobie Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Zapisy w zakrystii lub u Pani Teresy Szołtysik. Koszt 40 złotych. Wyjazd o godz. 7.30.

Jak co roku, parafia św. Wawrzyńca zaprasza nas do wspólnego przeżycia rekolekcji w Kokoszycach, które odbędą się w dniach 6 – 8 września br. Zgłoszenia chętnych wraz z zaliczką /50zł./ w zakrystii lub kancelarii parafii św. Wawrzyńca. Całkowity koszt 140 złotych. Na rekolekcje można udać się własnym środkiem transportu lub autokarem organizowanym przez parafię św. Wawrzyńca.

Zdejmij sandały! Weekendowy wyjazd młodzieży naszej parafii do Brennej Leśnicy odbędzie się w terminie 13 ‑ 15 września. Szczegóły znajdują się na ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła oraz w gablotce i na stronie www.bobola.info. Zgłoszenia u księdza Wojciecha /osobiście lub mailem/. Wyjazd adresowany jest dla młodzieży z klas VII i VIII SP oraz szkół średnich i młodzieży starszej.