Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne 20.09.2020 r. – 27.09.2020 r.

Przeżywamy XXV niedzielę zwykłą, która obchodzona jest jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.

Podczas Mszy świętej dożynkowej o godz. 10.30 dziękujemy Bogu za plony i chleb powszedni oraz modlimy się za rolników, ogrodników i działkowiczów. Bóg zapłać wszystkim, którzy dostarczyli płody ziemi złożone przed ołtarzem oraz przystroili naszą świątynię.

Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Od piątku trwa wyprawa młodzieży naszej parafii do Brennej Leśnicy W poszukiwaniu drogocennej perły. Pod przewodnictwem ks. Wojciecha w góry udały się dwadzieścia dwie osoby oraz dwie panie kucharki. Życzymy im doświadczenia piękna spotkania z naturą, człowiekiem i Bogiem oraz bezpiecznych wędrówek i szczęśliwego powrotu.

Dziś o godz. 14.00 spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

W czwartek o godz. 16.00 Msza święta szkolna, na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej mają obowiązek uczestniczenia w tej Eucharystii.

Spotkanie młodzieży, w ramach Ruchu Światło-Życie, w piątek o 18.30 w podpiwniczeniu probostwa. Serdecznie zapraszamy także nowe twarze od 12 roku życia wzwyż. Oaza to doskonałe miejsce do spędzania czasu z rówieśnikami, a nade wszystko poznania Jezusa jako przyjaciela i zbawcy.

W sobotę imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu Arcybiskupie.

Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00.

Za tydzień podczas Eucharystii o godz. 10.30 ośmioro dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Informujemy, że ławki w kościele będą zarezerwowane dla dzieci, rodziców, chrzestnych oraz gości. Spotkania przygotowujące dzieci i rodziców odbędą się w środę i piątek o godz. 18.00. Spowiedź w sobotę o godz. 10.00. Módlmy się w intencji dzieci o piękne spotkanie z Jezusem obecnym w Chlebie.

W przyszłą niedzielę urodziny obchodzi ks. Wojciech Kamczyk. Msza święta w intencji ks. Wojciecha zostanie odprawiona o godz. 16.00. Otoczmy Go modlitwą, obecnością oraz serdecznością.

Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej wspólnoty – opłaty za energię elektryczną.

Polecamy Wspólnotę, w której przeczytamy o św. Stanisławie Kostce i św. Ojcu Pio.

W Gościu Niedzielnym znajdziemy odpowiedź na pytanie, dlaczego wieże kościoła w Pszowie są zwieńczone dziwnymi krzyżami o podwójnych poziomych ramionach i jaki to ma związek z pandemią.

MOPS w Rudzie Śląskiej zaprasza chętnych do pełnienia roli rodzica zastępczego. Zgłoszenia w siedzibie przy ulicy Markowej 20 od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00.

--------------------------------

Chrześcijańska reakcja na pandemię i wynikające z niej kryzysy społeczno-gospodarcze opiera się na miłości, przede wszystkim na miłości Boga, który nas zawsze uprzedza. On nas miłuje jako pierwszy, i nas zawsze uprzedza w miłości i w rozwiązaniach, On nas miłuje bezwarunkowo, a kiedy przyjmiemy tę Bożą miłość, to wówczas możemy odpowiedzieć w podobny sposób. Kocham nie tylko tych, którzy mnie kochają: moją rodzinę, przyjaciół, moją grupę, ale także tych, miłuję tych, którzy mnie nie kochają, którzy mnie nie znają lub są obcokrajowcami, a także tych, którzy sprawiają, że cierpię lub których uważam za nieprzyjaciół. To jest mądrość chrześcijańska, wypływająca z nauczania Jezusa. Wiemy, że najwznioślejszym aktem świętości jest miłość nieprzyjaciół, ale nie jest to łatwe. Oczywiście, miłowanie wszystkich, w tym nieprzyjaciół, jest trudne - powiedziałbym, że jest to sztuka! Ale to sztuka, której zawsze można się nauczyć i udoskonalać. Prawdziwa miłość, która czyni nas owocnymi i wolnymi, jest zawsze ekspansywna, a prawdziwa miłość jest nie tylko ekspansywna, lecz także włączająca. Ta miłość leczy, uzdrawia i czyni dobro. Bardzo często więcej dobra czyni akt czułości, niż wiele argumentów. Pomyślmy o przebaczeniu – akt serdeczności, niż wiele argumentów, by się bronić. To miłość włączająca, która leczy.

Papież Franciszek, 9 września 2020r.