Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne 16.06.2019 r. – 23.06.2019 r.

Obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

O g. 13.00 na probostwie spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich połączone z kapitułą wyborczą.

Dziś na godzinę 17.00 zapraszamy młodzież /pracującą, studiującą, uczącą się, od kl. VII SP wzwyż/ do farskiego ogrodu, by wspólnie spędzić czas na zabawie przy ognisku. W programie nie tylko pieczenie kiełbasek, ale i wyzwania dla odważnych i umiejących się dobrze bawić.

Już dziś zapowiadamy weekendowy wyjazd młodzieżowy w terminie 13-15 września do Brennej Leśnicy. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia podamy wkrótce, jednak już teraz trzeba zarezerwować czas.

Spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie do Szczawnicy odbędzie się we wtorek o godz. 17.00.

We wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

We wtorek o godz. 18.45 ostatnia przed przerwą wakacyjną katecheza dorosłych poświęcona Euzebiuszowi z Cezarei oraz kronikom i legendom pierwszych chrześcijan. Zapraszamy!

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz.: 8.00, około 10.30 /po procesji/ oraz 16.00. Zachęcamy do udziału w procesji Bożego Ciała, aby dać świadectwo wiary oraz przyjąć Boże błogosławieństwo. Procesja przejdzie ulicami: Wyzwolenia, 1 Maja, Nowy Świat, Nowa, Krótka, Mostowa, 1 Maja, Wyzwolenia. Ołtarze będą: przy cmentarzu, obok domu państwa Grycz, na parkingu przy autostradzie oraz na ulicy Mostowej przy ogrodnictwie. Dzieci w strojach komunijnych pójdą przed Najświętszym Sakramentem – dziewczynki sypią kwiaty, a chłopców zapraszamy z dzwonkami.

W oktawie Uroczystości Bożego Ciała odbędą się wokół kościoła procesje teoforyczne. W piątek –18.30, sobota - 16.45, niedziela - 11.20 /po Mszy świętej/. Prosimy, by dzieci komunijne brały udział w procesjach.

W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

W przyszłą niedzielę Msza święta o godz. 10.30 będzie w intencji naszych ojców z okazji Dnia Ojca.

We Wspólnocie przeczytamy o Sanktuarium Bożego Ciała w Jankowicach oraz obrazie św. Franciszka, który od Brata Alberta trafił na nasze probostwo.

W Gościu polecamy artykuł Bóg nie jest księgowym /ss. 22-24/, który odpowiada na pytanie co robić, gdy modlitwa staje się uciążliwym obowiązkiem oraz tekst o ciemnej stronie Internetu /ss. 16-19/.

W najnowszym wakacyjnym Małym Gościu znajdziemy silikonową opaskę na rękę z intrygującym napisem NIEBO TAK oraz opis miejsc gdzie możemy znaleźć niebo na ziemi. Polecamy!

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

-------------------------------------

Msza święta w intencji dzieci i młodzieży z prośbą o szczęśliwe i bezpieczne wakacje odprawiona będzie we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo dzieciom na czas wypoczynku. Zachęcamy, aby przed wyjazdami prosić kapłana o błogosławieństwo na drogę.

W środę Eucharystia o godz. 8.00 będzie sprawowana w intencji pana Franciszka – gospodarza przy kościele i na probostwie z okazji urodzin, a w sobotę o godz. 17.00 w intencji pani Moniki – organistki, również z okazji urodzin. Nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności za ich posługę.

W czwartek 20 czerwca w Mysłowicach odbędzie się X ekumeniczny koncert rodzinny Bądź jak Jezus. Szczegóły na plakatach.

W sobotę 22. czerwca odbędzie się pielgrzymka mężczyzn do Królowej Polski pod hasłem Oblężenie Jasnej Góry. Zachęcamy do udziału, by zawierzyć Królowej swoje rodziny, miejsca pracy i przestrzenie odpowiedzialności. Więcej informacji na plakacie oraz stronie www.oblezenie.mezczyzni.net.

Można jeszcze zgłosić się na pielgrzymkę do Matki Boskiej Częstochowskiej organizowaną przez naszą parafię, która odbędzie się od 25. do 28. czerwca. Szczegółowe informacje u Proboszcza.

W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zamawiać intencje Mszy świętych, które będą odprawiane przez kapłanów na urlopie poza parafią.