Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne 29.03.2020 r. – 05.04.2020 r.

W V niedzielę Wielkiego Postu spoglądamy na zasłonięte krzyże, które zachęcają do skupienia na męce Zbawiciela. To nawiązanie do pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy nie pozwalano patrzeć na ołtarz publicznym grzesznikom. W czasie Wielkiego Postu wszyscy uznawali prawdę o swojej grzeszności i podejmowali nawrócenie.

Metropolita Katowicki kierując się pasterską troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, zarządził aż do odwołania, aby wszystkie Eucharystie oraz Triduum Paschalne celebrowane były bez obecności wiernych. Stosujmy się do wskazań naszego Arcybiskupa, uczestnicząc w Mszach świętych poprzez transmisję w czasie rzeczywistym – nie retransmisję – jednocześnie zachowując postawy liturgiczne, takie jak klękanie.

Nie ma możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Spowiedź może się odbyć w sytuacjach wyjątkowych, po uprzednim telefonicznym umówieniu, zachowując wskazane środki ostrożności.

Zapraszamy wszystkich do wytrwałej modlitwy we wspólnotach domowych. Każdego dnia o godz. 20.30, we wszystkich kościołach kapłani oraz osoby konsekrowane /bez udziału wiernych/ odmawiają różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych. Prosimy także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zachęcamy, aby w tym samym czasie w duchowej łączności z kapłanami w rodzinach odmawiać różaniec. Wezwaniem do jedności modlitewnej są kościelne dzwony bijące o godz. 20.15.

Ks. prof. Antoni Bartoszek głosi dla nas kazania pasyjne za pośrednictwem Internetu. Na stronie Apostolstwa Chorych – www.apchor.pl przeczytamy kolejne rozważanie Męki Pańskiej. Linki do adresów internetowych poszczególnych kazań znajdziemy na stronie www.bobola.info.

W poniedziałek o godz. 8.00 Eucharystia sprawowana będzie w intencji lekarzy i służby zdrowia. W tym szczególnym czasie ich posługi pamiętajmy o nich w modlitwie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu, w której indywidualnie możemy brać udział, odbywa się w czwartek od godz. 9.00 do 16.00 oraz od godz. 16.30 do 21.00; w piątek od godz. 17.00 do 18.00; w sobotę od 16.00 do 17.00. Będąc w kościele, zachowajmy odległość 2. metrów od innych modlących się.

Za pośrednictwem telewizji i radia możemy uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, a także codziennie możemy wysłuchać rozważań rekolekcyjnych w Radiu eM 107,6 FM. Bardzo polecamy!

Za tydzień obchodzimy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej oraz Światowy Dzień Młodzieży. Podczas Eucharystii o godz. 8.00 modlić się będziemy w intencji młodzieży naszej parafii.Warto przeczytać orędzie papieża Franciszka na ten dzień, które umieszczono na internetowej stronie parafialnej.

Wstrzymano kolportaż parafialny Gościa Niedzielnego. Tygodnik dostępny jest na stronie internetowej gosc.pl oraz w kioskach i punktach prasowych.

Gazetka parafialna Wspólnota dostępna jest na stronie www.bobola.info oraz w wersji papierowej w przedsionku kościoła. W tym numerze znajdziemy modlitwę do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii. Prosimy, aby w każdej rodzinie przez dziewięć dni ją odmawiać. Polecamy także stronę www.swietyandrzejbobola.pl, która może być źródłem pociechy oraz inspiracji duchowej.

Informujemy, że można telefonicznie zmienić termin już zamówionych intencji Mszy św. dzwoniąc do kancelarii /tel. 32 242 05 43; środa godz. 8.30 – 10.00, 17.00 – 18.30; piątek godz. 8.30 – 10.00/.

Wsparcia materialnego parafii dokonujemy obecnie przelewem na konto, które znajdziemy na stronie internetowej www.bobola.info.

Na niedzielę oraz cały tydzień życzymy duchowego wiosennego przebudzenia, a nade wszystko Bożego błogosławieństwa, zdrowia, pogody ducha oraz opieki Matki Bożej i św. Andrzeja Boboli.

------------------------------------

Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na kwiecień 2020r.:

Aby wszystkie osoby uzależnione

otrzymały pomoc i były otoczone opieką.