Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne 23.02.2020 r. – 01.03.2020 r.

Przeżywamy VII Niedzielę Zwykłą, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to wezwanie do abstynencji od napojów alkoholowych, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu. Zachęcamy do dania świadectwa trzeźwości przez zadeklarowanie jej na określony czas w Księdze Trzeźwościowej znajdującej się na ołtarzu Serca Jezusowego. Deklarować można abstynencję od alkoholu, tytoniu, ale i od Internetu, telewizji oraz innych uzależnień.

Jedna z rodzin naszej parafii przekazała brakujące 1560 zł. na zapłatę naprawy dzwonów. Bóg zapłać! Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest zatem na remont zakrystii. O pracach tam wykonanych i planowanych przeczytamy we Wspólnocie.

Zbiórka młodszych ministrantów oraz chłopaków, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty służących przy ołtarzu, odbędzie się we wtorek o godz. 16.30 w podpiwniczeniu probostwa.

W Środę Popielcową rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze święte o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości, czyli post ilościowy i jakościowy. Przypominamy, że jeden posiłek do syta w ciągu dnia obowiązuje wszystkich między 18. a 60. rokiem życia, a niespożywanie pokarmów mięsnych dotyczy tych, którzy ukończyli 14. rok życia.

Wielki Post rozpoczynamy Nabożeństwem Czterdziestogodzinnym, które ożywia naszą pobożność, jest pokutą za grzechy i umocnieniem w postanowieniach. Trwać ono będzie od czwartku do soboty. Plan znajduje się na drzwiach kościoła oraz we Wspólnocie. W piątek adoracja według miejsca zamieszkania, a w sobotę zapraszamy grupy parafialne.

W czwartek po Mszy świętej szkolnej /godz. 16.30/ Droga Krzyżowa dla dzieci.

W piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa. Zalecki i prośby o modlitwę w czasie tego nabożeństwa można składać do skrzynki znajdującej się obok ołtarza Serca Pana Jezusa.

Młodzież zapraszamy na spotkanie oazowe w piątek, po nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Eucharystii wieczornej. W Wielkim Poście wspólnotę młodzieżową odwiedzać będą ciekawi goście, którzy podzielą się swoim doświadczeniem wiary. Jeszcze raz zapraszamy!

Uczniowie klas ósmych przygotowujący się do sakramentu bierzmowania są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej w Środę Popielcową o godz. 18.00, a następnie wezmą udział w spotkaniu formacyjnym.

Próba scholi dziecięcej – sobota, godz. 9.00.

Spotkanie Rycerzy Świętego Franciszka – sobota, godz. 10.00.

Za tydzień obchodzić będziemy I Niedzielę Wielkiego Postu. Kolekta będzie jałmużną postną na działania dobroczynne w archidiecezji. Gorzkie Żale o godz. 15.15.

W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym dlaczego 80-letni Andrzej co tydzień pieszo idzie 52 km z Rybnika na Górę Świętej Anny. Za tydzień chce pójść po raz 400.!

-----------------------------

  • Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się od 22. do 25. marca. Słowo Boże będzie głosił ks. Waldemar Maciejewski – moderator diecezjalny Ruchu Światło – Życie.
  • Wielkopostne rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 odbędą się od 23. do 25. marca.
  • 1% podatku – prosimy o przekazanie dla Stowarzyszenia Świętego Filipa Nereusza. KRS: 0000013532. Instrukcja postępowania na stronie www.nereusz.pl.

Nereusz w naszej parafii prowadzi Dom Ubogich oraz Klub Seniora. Pomóżmy im w czynieniu dobra!

--------------------------------

Choćbyś przegrał całkowicie, zbierz się, zgarnij, dźwignij, zacznij od nowa!

Spróbuj budować na tym, co w tobie jest z Boga.

Kardynał Stefan Wyszyński