Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

TAJEMNICA – LĘK – NADZIEJA. O weekendowych przeżyciach w Rycerce Górnej...

25-09-2021

W dniach 17-19 września 2021 roku licząca prawie 25 osób grupa młodzieżowa wraz z księdzem Wojtkiem i animatorami wyruszyła do Rycerki Górnej, by wspólnie przeżyć pełen wrażeń czas. Na miejsce, do domu rekolekcyjnego „Michael”, dotarto już po zmroku, więc nie od razu rzucił się w oczy piękny krajobraz Beskidu Żywieckiego. Wieczór, poza kolacją i zakwaterowaniem, wypełniła wieczorna Eucharystia i wprowadzenie do znaczenia pierwszego słowa z hasła wyjazdu - TAJEMNICA. Uzupełnieniem był także pierwszy, kilkuminutowy fragment filmu „Ziemia Maryi”.

               Sobotni poranek rozpoczęto modlitwą jutrzni i śniadaniem. Następnie miało miejsce spotkanie integracyjne, czas krótkich, wspólnych zabaw, mających na celu wzajemne poznanie się, gdyż nie wszyscy uczestnicy znali się wcześniej. Później ks. Wojtek wprowadził krótko w pierwsze spotkanie w grupach, wyjaśniając drugie słowo hasła – LĘK oraz prezentując drugi krótki filmik. Następnie animatorzy poprowadzili spotkania w grupach dotyczące piękna osoby ludzkiej oraz grzechu niszczącego obraz Boży w człowieku i wprowadzającego strach. Spotkania zakończono podsumowaniem, a po nim nadszedł czas na Eucharystię celebrowaną w kaplicy domu rekolekcyjnego.

               Po obiedzie i krótkiej sjeście, cała wspólnota wyruszyła w góry, by zdobyć niewielki Sobański Groń. Pogoda dopisała, bo chociaż od piątku było dość chłodno i pochmurno, to na czas tej wyprawy wyszło słońce umilając uczestnikom wędrówkę. Po zdobyciu szczytu i odmówieniu koronki do Miłosierdzia Bożego młodzież dotarła jeszcze do szlaku loretańsko-papieskiego, prowadzącego z Soli do Oźnej. Po powrocie był jeszcze czas na chwilę odpoczynku, a po kolacji na planszówki. Wieczorem o historii Zgromadzenia Michalitów i św. Michale Archaniele opowiedział o. Tadeusz, dyrektor domu. Dzień zakończył się wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem.

               Niedziela była ostatnim dniem rekolekcyjno-wypoczynkowych przeżyć. Po jutrzni i śniadaniu miało miejsce wprowadzenie w drugie spotkania w grupach, wyjaśnienie trzeciego słowa – NADZIEJA oraz prezentacja ostatniego fragmentu filmiku ilustrującego temat spotkania. W grupach pochylano się nad obrazem Jezusa pokazanego w Biblii, a także tym, jaki uczestnicy noszą we własnych wyobrażeniach i sercach. Po podsumowaniu wykorzystano jeszcze czas na rozśpiewanie, a o godz. 12.00 rozpoczęto Eucharystię wieńczącą rekolekcyjną część wyjazdu. Po obiedzie pozostał jeszcze czas na podziękowania, pakowanie, a później już tylko oczekiwanie na autokar. Do Rudy Śląskiej młodzież wróciła punktualnie o 17.00.

               Mamy nadzieję, że wspólne przeżycia przyniosą duchowe owoce wśród naszej młodzieży i przyczynią się do jeszcze głębszego jej zaangażowanie we własną relację z Bogiem i życie naszej parafialnej wspólnoty. Zapraszamy w piątkowe wieczory, od 18.00, do wspólnej modlitwy, pracy nad sobą, dyskusji nad słowem Bożym i radosnych spotkań (nie tylko uczestników wycieczki).

Zobacz pozostałe aktualności