Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Galeria

Festyn Parafialny 2022

Festyn Parafialny 2022

Za nami Festyn parafialny! Dziękujemy za wspólnie spędzone niedzielne popołudnie w atmosferze bliskości i serdecznych rozmów oraz za budowanie wspólnoty parafialnej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

więcej »

Boże Ciało 2022

Boże Ciało 2022

16 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. W tradycyjnej procesji uczestniczyło ok. 230 osób. Bóg zapłać tym, którzy przygotowali piękne ołtarze oraz dekoracje domów i okien. Dziękujemy także dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami.

więcej »

Nabożeństwo majowe we wspomnienie św. Andrzeja Boboli

Nabożeństwo majowe we wspomnienie św. Andrzeja Boboli

Piękny, słoneczny dzień 16 maj 2022 r. Piękny, bo dany przez Boga, bo święto naszego Patrona. Piękny, bo od rana do wieczora wiele osób przyszło do kościoła na adorację. Bo na skwerze Boboli majowe wyśpiewało ponad 30 osób. Cieszymy się i dziękujemy Bogu i ludziom.

więcej »

Wigilia Paschalna 2022

Wigilia Paschalna 2022

Uroczystym czuwaniem w Noc Zmartwychwstania rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy. Liturgia poprowadziła nas od tajemnicy światło, poprzez rozważanie słowa Bożego, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych do Eucharystii. Na zakończenie naszą radość wyraziliśmy w procesji rezurekcyjnej.

więcej »

Ceremonie Wielkiego Piątku 2022

Ceremonie Wielkiego Piątku 2022

W Wielki Piątek nie sprawowaliśmy Mszy świętej. Wieczorne obchody wypełniło nam rozważanie Męki Pańskiej oraz adoracja krzyża. Na zakończenie rozpoczęła się adoracja przy Bożym Grobie.

więcej »

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej 2022

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej 2022

W Wielki Czwartek z radością obchodziliśmy pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii oraz sakramentu święceń. Po uroczystej Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej Najświętszy Sakrament przeniesiony został do Ciemnicy, zlokalizowanej w krypcie naszego kościoła. Oto fotorelacja z tego wydarzenia...

więcej »

Zimowa wyprawa na Szyndzielnię

Zimowa wyprawa na Szyndzielnię

Ferie szkolne skłaniają do zajęć nieco mniej związanych ze szkołą i komputerem, zwłaszcza, że w ostatnich tygodniach pandemia znów zmusiła do pracy zdalnej. Dlatego młodzież związana z naszą parafią postanowiła oderwać się od szklanego ekranu i spędzić czas na łonie natury

więcej »

Podróż do Betlejem - podsumowanie rorat

Podróż do Betlejem - podsumowanie rorat

W czwartek zakończyliśmy tegoroczne roraty dla dzieci przeżywane pod hasłem "Podróż do Betlejem". Najwytrwalsi uczestnicy otrzymali pamiątkowe lampiony, a autorzy najpiękniejszych portretów Archanioła Gabriela, przewodnika po Ziemi Świętej, nagrody w postaci puzzli z bł. Janem Franciszkiem Machą.

więcej »

Tarsycjusz 2021

Tarsycjusz 2021

Jak co roku wspólnota ministrancka naszej parafii obchodziła swoje święto patronalne. W tym roku z niewielkim poślizgiem wywołanym beatyfikacją ks. Jana Franciszka Machy (która przypadła w przeddzień wspomnienia św. Tarsycjusza), co nie oznaczało, że z mniejszą radością.

więcej »

Dzień Wspólnoty w Halembie

Dzień Wspólnoty w Halembie

Ważnym elementem formacji w Ruchu Światło-Życie są Dni Wspólnoty. W niedzielę, 17 października, nasi oazowicze wybrali się na Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu-Światło Życie do parafii Bożego Narodzenia w Halembie.

więcej »

Oaza - pandemicznie

Oaza - pandemicznie

Pomimo trwającej pandemii rozpoczęliśmy nasze spotkania "na żywo". Pomogła wspaniała wiosenna pogoda i świetna miejscówka o obszernej, ogrodowej altanie. Czas spędziliśmy przy pizzy i grach planszowych.

więcej »

Podsumowanie rorat 2020

Podsumowanie rorat 2020

Adwent Anno Domini 2020 na długo zostanie wszystkim w pamięci, ze względu na konieczność przeżywania go w nieco odmiennej formie. Mimo tego wielu młodych śmiałków, przy niemałym udziale rodziców i dziadków, zdecydowało się podjąć wyzwanie...

więcej »

Tarsycjusz 2020

Tarsycjusz 2020

Wielką radością było niedawno móc zobaczyć przy ołtarzu tłumnie (jak na czas epidemii) zgromadzoną wspólnotę ministrantów i rodziców. W sobotę, 21 listopada, uczestniczyli we Mszy świętej sprawowanej w ich intencji z okazji wspomnienia patrona ministrantów - św. Tarsycjusza.

więcej »

Akcja "kremówka"

Akcja "kremówka"

W niedzielę, 11 października, obchodziliśmy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”, czyli „Cały Twój”. Pochyleniu nad postacią i nauczaniem św. Jana Pawła II towarzyszyło pałaszowanie pysznych kremówek, które rozprowadzała młodzież.

więcej »

Poszukiwacze drogocennej perły

Poszukiwacze drogocennej perły

W piątek 18. września 2020 grupa młodzieży związanej z naszą parafią zebrała się na parkingu pod kościołem, wyczekując autokaru. Wszyscy głowili się, gdzie też ci młodzi zamierzają jechać? A oni – pod przewodnictwem księdza Wojciecha – obrali sobie za cel Brennę Leśnicę, gdzie planowali znaleźć drogocenną perłę...

więcej »

Oaza u Boboli 2020

Oaza u Boboli 2020

W trudnych dniach epidemicznych ograniczeń, w dniach od 3 do 15 sierpnia, przy naszej parafii odbywały się Wakacyjne Spotkania Formacyjne Ruchu Światło-Życie. W codziennych spotkaniach brało udział 16 uczestników i ekipa 5 animatorów na czele z ks. Wojciechem.

więcej »

MAMY ZWYCIĘSTWO!

MAMY ZWYCIĘSTWO!

W sobotę, 8 lutego, nasi najmłodsi ministranci wzięli udział w Archidiecezjalnym Turnieju Ministrantów w Piłce Nożnej, który odbył się w Piekarach Śl. W rozgrywkach brało udział 29 drużyn z całej diecezji. Nasi zdobyli pierwsze miejsce! Do drużyny trafił także tytuł najlepszego strzelca. Gratulujemy tego historycznego zwycięstwa i cieszymy się wraz z nimi. Dziękujemy rodzicom i ks. Wojciechowi, którzy kibicowali oraz ich wspierali. Kolejny etap, to turniej ogólnopolski, który odbędzie się w maju w Elblągu. Życzymy powodzenia! Autorem zdjęć jest p. Robert Pelka.

więcej »

Karmelek z Czernej

Karmelek z Czernej

W czasie zimowych ferii, 17 stycznia, część młodzieży naszej parafii udała się na Jurę Krakowsko-Częstochowską, by nawiedzić klasztor Karmelitów Bosych w Czernej. Najpierw, dzięki Przewozom Regionalnym dotarliśmy do Krzeszowic, skąd szlakiem turystycznym, po godzinnym spacerze, dotarliśmy na wzgórze klasztorne.

więcej »

Wigilijka wspólnoty młodzieżowej

Wigilijka wspólnoty młodzieżowej

W ostatni piątek przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego młodzież naszej parafii, zwłaszcza ta związana z Ruchem Światło-Życie, spotkała się na tradycyjnej wigilijce.

więcej »

Ministranckie świętowanie

Ministranckie świętowanie

Jak co roku, w okolicy wspomnienia św. Tarsycjusza, patrona ministrantów, Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii obchodziła swoje święto. W sobotę, 30 listopada, na wieczornej Mszy Świętej zgromadzili się wszyscy ministranci, ich rodzice, rodzeństwo, bliscy i parafianie, by dziękować Panu Bogu za całą wspólnotę.

więcej »

Niedzielne słodkości

Niedzielne słodkości

Kolejny miesiąc zaczął się mroźnie i wcale nie wyglądało na to, by miało się rozpogodzić. Jednak na niedzielę 13 października została nam przygotowana miła niespodzianka – ciepły dzień, idealny na otwarcie parafialnej kawiarenki.

więcej »

Goście z Chin

Goście z Chin

W czwartek odwiedziło parafię trzech chińskich kapłanów oraz siostra zakonna z Chin – tłumacz. Goście zostali podjęci obiadem, następnie odbyło się spotkanie w Domu Ubogich. O godz. 16.00 kapłani koncelebrowali Mszę świętą.

więcej »

Młodzieżowy wyjazd do Brennej

Młodzieżowy wyjazd do Brennej

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego – a co za tym idzie również formacyjnego – już za nami. Ponownie uczniowie niechętnie budzą się w poniedziałkowe poranki, a z utęsknieniem wyczekują piątkowych wieczorów. A piątek 13 września okazał się w tym roku szczególnie szczęśliwy.

więcej »

Rozbiórka krzyża

Rozbiórka krzyża

W piątek 12 lipca w godzinach przedpołudniowych został rozebrany betonowy krzyż na placu kościelnym. Krzyż został rozebrany ze względu na fatalny stan zagrażający przewróceniem, spowodowany szkodami górniczymi. Figury Chrystusa i Matki Bożej zostały zachowane w nienaruszonym stanie.

więcej »

Zakończenie roku formacyjnego wspólnoty oazowej

Zakończenie roku formacyjnego wspólnoty oazowej

W piątek, 21 czerwca, wspólnota młodzieżowa Ruchu Światło-Życie działająca przy naszej parafii zakończyła i podsumowała całoroczny okres formacji. Na Mszy św. o godz. 18.00 dziękowaliśmy Panu Bogu, a następnie w „piwniczce parafialnej” sobie wzajemnie. Uczestnicy przygotowali specjalną prezentację multimedialną z podziękowaniami dla animatorów. Całość zakończyła się długimi rozmowami przy ognisku. Zapraszamy na spotkanie 6 września!

więcej »

Ognisko młodzieżowe

Ognisko młodzieżowe

Karty, planszówki, śpiewy, gonitwa i ognisko – to elementy młodzieżowego powitania wakacji, które miało miejsce na farskim ogrodzie w niedzielę, 16 czerwca. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, zwłaszcza (zjedzonym niestety) kiełbaskom!

więcej »