Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Hrobacza Łąka i Magurka zdobyte!

Minął kolejny piątek, 12 listopada. Tym razem nasze spotkanie młodzieżowe miało inny wymiar, ponieważ wybraliśmy się w góry. Naszym celem był Beskid Mały.

Wyruszyliśmy z samego rana pociągiem o 7:38 z Katowic i dotarliśmy do miejscowości Kozy, skąd rozpoczęliśmy marsz w stronę Hrobaczej Łąki. Po drodze mogliśmy odsapnąć przy kaplicy "U Panienki" oraz podziwiać nieczynny kamieniołom z uroczym jeziorkiem. Na szczycie odpoczęliśmy przy schronisku. Niestety platforma obok krzyża milenijnego niezbyt nas ucieszyła, ponieważ wszystkie widoki spowiła mgła.

Następnie zdobyliśmy Przełęcz Przegibek, a naszym ostatecznym celem była Magurka. Po kolejnej przerwie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Wilkowic na pociąg do Katowic.

W sumie przewędrowaliśmy ponad 19 km. Nogi trochę nas bolały, ale wycieczka była zdecydowanie udana i już nie możemy doczekać się kolejnych.

Jeśli ktoś z was chciałaby do nas dołączyć i na kolejną górską wyprawę wybrać się z nami, to zapraszamy w każdy piątek na 18:00 na Mszę Świętą do naszego kościoła, a  po niej do salek na spotkanie. Czekamy na Ciebie! Do zobaczenia!

Martyna