Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  21.04.2024 r. – 28.04.2024 r.

Obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania. Prośmy o nowe święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego także z naszej parafii.

Kolekta przeznaczona jest na remont krypty katedry.

Adoracja Najświętszego Sakramentu: – niedziela od godz. 19.30 do 21.00;

                                                                – czwartek  od godz.   9.00 do 16.00;

                                                                – sobota     od godz. 16.00 do 17.00.

Dziś o godz. 14.00 odbędzie się wielkanocne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich połączone z przyjęciem do postulatu s. Iwony, rozpoczęcie w kościele.

W czwartek obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. W tym dniu modlimy się o błogosławieństwo Boże w pracy. Eucharystia o godz. 16.00, a następnie nabożeństwo o urodzaje.

Spotkanie młodzieży w piątek – rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.00.

Zbiórka ministrantów – sobota godz. 9.00.

W najbliższą niedzielę Eucharystia o godz. 10.30 będzie sprawowana w intencji solenizantów kwietniowych. Prosimy wpisywać ich do zeszytu wyłożonego na stoliku, z tyłu kościoła.

Kolekta za tydzień jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Rozpoczęły się zapisy do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Prosimy o modlitwę o nowe powołania do służby Bożej. Zasady przyjęcia zamieszczono na stronie seminarium.

W najbliższą sobotę odbędzie się Dzień Otwarty w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym dla młodzieży męskiej od 15 roku życia.  Szczegółowe informacje znajdziemy na seminaryjnym profilu „Jeremiasz": www.facebook.com/jeremiaszwssd.

We Wspólnocie znajdziemy orędzie papieża Franciszka na 61 Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

W Gościu Niedzielnym przeczytamy, jak św. siostra Faustyna modliła się za kapłanów.

Dziś nabyć można dwumiesięcznik Historia Kościoła poświęcony Maryi. Z tego numeru dowiemy się: co mówią o Niej źródła historyczne, skąd wzięły się rysy na ikonie jasnogórskiej, a także jak została ogłoszona Matką Kościoła na Soborze Watykańskim II. Cena – 12 zł.

W zakrystii można odebrać karty kolonijne na organizowany przez parafię wakacyjny pobyt dzieci w Mszanie Dolnej. Wypełnione karty należy oddać w zakrystii lub kancelarii do końca kwietnia. Zapłatę ustalonej kwoty prosimy dokonać przelewem na konto parafii. Spotkanie informacyjne dla rodziców odbędzie się 20 czerwca o godz. 17.00.

-------------------------------------------------

W nawiązaniu do treści „Wspólnoty” z 14 kwietnia, poświęconej ks. prob. seniorowi Bogusławowi Matule z okazji 50-lecia kapłaństwa, serdecznie przepraszam parafian, którzy poczuli się dotknięci publikacjami zamieszczonymi w gazetce parafialnej oraz wszelkie osoby skrzywdzone w Kościele.

Proboszcz

-------------------------------------------------

Zapowiedzi:

Sobota 4 maja – Beskidzka Majówka organizowana przez duszpasterstwo powołaniowe. Szczegółowe informacje na www.seminarium.katowice.pl.

Niedziela 5 maja – pielgrzymka przewodników, turystów i ludzi gór na Groń Jana Pawła II w Beskidzie Małym. Msza Święta na szczycie w sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 12.00.

Niedziela 12 maja, godz. 10.30 – I Komunia Święta.

Niedziela 19 maja – odpust parafialny ku czci św. A. Boboli.

Niedziela 26 maja – pielgrzymka stanowa mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej.