Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne 24.01.2021 r. – 31.01.2021 r.

Przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Papież Franciszek przypomina, że jest rzeczą nieodzowną, aby Słowo Boże stawało się coraz bardziej sercem wszelkiej działalności kościelnej.

Dzisiejsza niedziela, to także ogłoszony przez Arcybiskupa Katowickiego Dzień Solidarności z Chorwacją. Modlimy się za poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w ostatnich dniach 2020 r. w Chorwacji. Ofiarami kataklizmu są tragicznie zmarli, setki rannych i tysiące osób pozbawionych domów.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

Dziś od godz. 19.30 do godz. 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Godz. 20.30 – różaniec.

W czwartek Adoracja od godz. 9.00 do 16.00.

W piątek pani Kościelna obchodzi urodziny. Z wdzięcznością za Jej posługę będziemy prosić dla niej o potrzebne łaski podczas Mszy świętej o godz. 8.00.

W sobotę o g. 8.00 modlić się będziemy w intencji pracowników i wolontariuszy parafii, prosząc o Boże błogosławieństwo oraz opiekę św. Andrzeja Boboli w 2021 roku. Po Eucharystii kolęda na probostwie.

W przyszłą niedzielę Msza święta o godz. 10.30 odprawiona zostanie w intencji solenizantów styczniowych. Prosimy wpisywać ich do zeszytu znajdującego się na stoliku z tyłu kościoła. W tym roku modlić się będziemy za solenizantów zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 10.30.

Za tydzień kolekta zostanie przeznaczona na zapłatę rachunków za prąd, wodę i gaz.

We Wspólnocie przeczytamy o tym, co dzieci z naszej parafii napisały w listach do małego Jezusa.

W Gościu Niedzielnym znajdziemy dramatyczną, ale i piękną historię życia siostry Henrietty, służebniczki z Panewnik, która w zakonie jest od 60 lat.

Jest Mały Gość dla dzieci i młodzieży, z którego dowiemy się, jak wygląda życie współczesnych pustelników. W tym numerze jest dodatek specjalny – podstawka pod smartfon.

-------------------------------

Kolęda 2021

Przed nami ostatni tydzień kolędy. W tym tygodniu zapraszamy do kościoła na Eucharystię o godz. 18.00 mieszkańców ulic: niedziela – Wyzwolenia od 176 do 217, poniedziałek – Gabora, Ludowa, Radosna, środa – Gwiżdża, Magdziorza, Żwirki i Wigury, czwartek – 1 Maja od 194 do 213, Bielszowicka, Kałusa 1, Licealna, Wiejska. Liturgia kończy się nabożeństwem z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Wychodząc, otrzymamy poświęconą kredę, którą na drzwiach mieszkań zapiszemy prośbę o błogosławieństwo: C+M+B 2021, wodę święconą i gałązkę świerkową. Zachęcamy, aby po powrocie z kościoła zasiąść do uroczystej kolacji i porozmawiać o działaniu Boga w naszych rodzinach oraz religijnych planach na rozpoczęty rok.

Prosimy, aby do kościoła przyszły całe rodziny – nie tylko przedstawiciele, by wspólnie modlić się, kolędować oraz prosić Boga i Maryję o opiekę w 2021 roku.

W kancelarii parafialnej telefonicznie można zgłaszać chęć przyjęcia kolędy w domu, która odbędzie się w uzgodnionym terminie. Zachęcamy do tego zwłaszcza nowych mieszkańców naszej parafii oraz osoby, które chcą dłużej porozmawiać, a także tych, którzy nie mogli przybyć na modlitwę do kościoła.

-------------------------------

Droga Krzyżowa

Rozpoczęliśmy renowację Drogi Krzyżowej. Każda stacja będzie wyczyszczona, przywrócone zostaną pierwotne kolory oraz uzupełnione ubytki. Niektóre stacje mają po kilkanaście uszkodzeń, które trzeba pieczołowicie zrekonstruować. Prace wykonywane są przy użyciu specjalistycznych farb i materiałów. Stacja II, III i IV są już po renowacji. Osoby, które chciałyby złożyć ofiarę na odnowienie jednej wskazanej przez siebie stacji /koszt 500 złotych/, proszone są o kontakt z proboszczem lub kościelną. Złożona ofiara może być np. dziękczynieniem za Boże Miłosierdzie i podniesienie z upadku lub podziękowaniem za cudowną pomoc, której doświadczyliśmy od Jezusa lub ludzi.

Koniecznie weź dziś do ręki / serca Słowo Boże!