Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne 28.02.2021 r. – 07.03.2021 r.

Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii, a przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Misyjny, który wspiera 1883. polskich misjonarek i misjonarzy w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych i charytatywnych. Bóg zapłać za złożone ofiary.

O godz. 15.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwa są transmitowane w Internecie.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 15.30 oraz w piątek od godz. 17.30. Spowiedź dorosłych 20 min. przed każdą Mszą.

Droga krzyżowa dla dzieci w czwartek po Mszy świętej szkolnej /godz. 16.30/.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 16.00 oraz od godz. 17.00 do 21.00. Spowiedź od godz. 20.00, godz. 20.30 – różaniec o powołania kapłańskie i zakonne oraz ustanie pandemii.

W I piątek miesiąca zbierana jest kolekta na dzieła miłosierdzia. Ofiara złożona w tym dniu może być naszą jałmużną wielkopostną.

W piątek o godz. 17.15 Droga krzyżowa /transmitowana on-line/. Zalecki i prośby o modlitwę można składać do skrzynki znajdującej się obok ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Spotkanie młodzieży w piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz.18.00, następnie modlitwa, a po przerwie, dalsza część spotkania w formie on-line.

Ministranci mają wirtualną zbiórkę w sobotę o godz. 9.00.

Dziś ostatni dzień zapisów na kurs ministranta on-line. Informacje o zgłoszeniach drogą elektroniczną na stronie www.bobola.info/grupy/ministranci. Zapraszamy chłopców, którzy już przystąpili do I Komunii świętej, jak i tych, którzy uczynią to w tym roku.

Nadal zachęcamy do wpisywania wielkopostnych postanowień do Parafialnej Księgi Trzeźwości i Ofiary. Do tej pory uczyniło to 10 osób. Dzi1)ękujemy!

W tym roku w Wielkim Poście przed ołtarzem został wystawiony nie tylko krzyż, ale i rama okienna. Refleksje, jak odczytujemy tę dekorację /do czego nas zachęca/, prosimy przesłać mailowo na adres proboszcz@bobola.info lub osobiście przedstawić proboszczowi. Zostaną one umieszczone na stronie internetowej parafii oraz we Wspólnocie. Autorzy otrzymają upominek. Dziękujemy naszym parafianom Kasi i Jackowi, którzy co roku dekorują kościół w Adwencie i Wielkim Poście.

Rodzeństwo: Filip /lat 2/, Michał /lat 6/ i Emilka /lat 8/ odpowiedziało na zaproszenie do twórczego spędzenia czasu przy kościele i ulepiło dwa piękne bałwany. Gratulujemy! Zapraszamy po odbiór super-marchewek. Mimo że śnieg już stopniał, bałwany oraz młodych twórców możemy zobaczyć na stronie www.bobola.info.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

We Wspólnocie znajdziemy pytania, na które warto odpowiedzieć jeszcze przed swoją śmiercią.

W Gościu Niedzielnym przeczytamy o ojcu Pedro - niezwykłym zakonniku z Słowenii, który, posługując na Madagaskarze, tak bardzo przejął się biedą dzieci szukających jedzenia na śmietnikach, że dla nich wybudował Miasto Przyjaźni. Zaczynając budowę miał 900 euro. Dziś żyje tam 25 tyś. osób, funkcjonują 3 szpitale i 18 boisk. W tym roku ojciec Pedro został mianowany do Pokojowej Nagrody Nobla.

--------------------------

Wielkopostne propozycje w formie on-line:

– Projekt formacyjny na stronie www.holyweek.pl – polecamy dzieciom, młodzieży, a także rodzinom.

O komunikacji, która zbliża – kurs poświęcony budowaniu bliskości. Szczegóły na stronie www.uslyszecslowo.pl.

W drodze ku zmartwychwstaniu – od 29 do 30 marca; rekolekcje poświęcone Świętej Rodzinie w odniesieniu do współczesności. Transmisja od godz. 19.00 na stronach YouTube wspólnot: SNE Chrystusa Króla w Katowicach, SNE Rafael w Rudzie Śląskiej, SNE Zacheusz w Katowicach.

Redakcja Radia eM 107,6 FM proponuje audycje:

Myśli Sługi Bożego ks. Jana Machy – emisja w dni powszednie o godz.: 11.55, 17.55, 20.50.

Wielki Post ze Sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim – emisja w niedziele o godz. 15.20.

------------------------------------------------------------------------------------

Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na marzec 2021 r.

Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania

z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym