Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  14.07.2024 r. – 21.07.2024 r.

Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Adoracja Najświętszego Sakramentu: – niedziela od godz. 19.30 do 21.00;

                                                                – czwartek  od godz.   8.30 do 12.00;

                                                                – sobota     od godz. 16.00 do 17.00.

W sobotę rozpoczęły się parafialne charytatywne kolonie w Mszanie Dolnej, które potrwają do 26 lipca. W czwartek o godz. 8.00 modlić się będziemy przez wstawiennictwo Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej o piękny i bezpieczny pobyt dzieci oraz opiekunów na koloniach parafialnych. Prosimy przynieść kapliczki. Na Eucharystię szczególnie zapraszamy rodziny uczestników kolonii.

W piątek po porannej Mszy Świętej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W niedzielę podczas Eucharystii o godz. 10.30 pochodzący z naszej parafii ks. prałat Gerard Nowiński będzie dziękować za 60 lat kapłaństwa. Jubilat będzie przewodniczyć Mszy Świętej oraz wygłosi kazanie.

W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Świętego Krzysztofa. Po każdej Mszy Świętej udzielone zostanie błogosławieństwo kierowcom oraz zostaną poświęcone pojazdy ustawione na placu kościelnym oraz na parkingu wzdłuż ulicy Wyzwolenia. W ramach akcji 1 GROSZ ZA 1 KILOMETR bezpiecznie przejechany można będzie przy samochodach złożyć ofiarę do koszyczka, która zostanie przekazana na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Kolekta za tydzień wesprze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

Polecamy Gościa Niedzielnego, który wyjaśnia, czym zajmują się jałmużnicy.

Trzy tygodnie temu jałmużnikiem biskupim w naszej archidiecezji został mianowany ks. Tomasz Koryciorz, który w ubiegłym roku w naszej parafii prowadził rekolekcje wielkopostne oraz miał kazanie odpustowe. Ks. Tomasz w Gościu Niedzielnym opowiada m.in. o posłudze na osiedlu Kaufhaus w Rudzie Śląskiej.

W ostatnim czasie na naszym parafialnym cmentarzu kilkukrotnie podpalone zostały kwiaty i wieńce na około 10. grobach. O cyklicznym podpalaniu kwiatów powiadomiona została policja w Rudzie Śląskiej, która zobowiązała się do częstego patrolowania okolicy cmentarza. Podpalenia lub inne zniszczenia nagrobków należy zgłaszać na Komisariacie Policji nr II w Wirku przy ulicy Pocztowej, składając wniosek o ściganie sprawcy oraz wycenę zaistniałej szkody. W związku z podpaleniami od dziś cmentarz będzie zamykany o godz. 21.00, a otwierany o godz. 7.00.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę, 18 sierpnia.

Piesza pielgrzymka do Matki Bożej na Jasną Górę od 25 do 28 sierpnia. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Szczegółowe informacje u proboszcza.

Piesza Pielgrzymka Młodych Archidiecezji Katowickiej na Jasną Górę od 26 do 28 sierpnia. Szczegółowe informacje na stronie www.mlodzidlamlodych.pl.

Pielgrzymka autokarowa na Górę Świętej Anny i do Kamienia Śląskiego organizowana przez Franciszkański Zakon Świeckich odbędzie się 14 września br. Koszt 50 zł. Zapisy u pani Teresy lub w zakrystii.

Weekendowy wyjazd młodzieży do Brennej Leśnicy odbędzie się w dniach od 20 do 22 września br. Minimalny wiek uczestników – 12 lat (urodzeni w 2012 r.). Szczegółowe informacje i formularz do zapisów można znaleźć na parafialnej stronie internetowej www.bobola.info. Zapraszamy!

Intencje Mszy Świętych, które kapłani będą odprawianych w okresie wakacyjnym poza parafią, można składa w kancelarii oraz zakrystii

Wyjeżdżającym na urlopy przypominamy, że przed dalekimi podróżami zawsze można otrzymać od kapłana Błogosławieństwo na drogę.