Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Czy roboty zastąpią ministrantów?

28-04-2018

Technologia z coraz większym impetem wkrada się we wszystkie dziedziny życia. Nowe technologie z powodzeniem zastępują ludzi w wielu aspektach życia, są bardziej wydajne i niezawodne. Czy podobne „zastępstwo” możliwe jest w sferze religijnej? Czy braki personalne mogą zostać zastąpione przez maszyny i roboty?

Z pytaniem i problemem próbowali się zmierzyć nasi ministranci, którzy w sobotę, 21 kwietnia, uczestniczyli w warsztatach budowy robotów. Najpierw krótka pogadanka, parę wskazówek, prezentacja pokaźnego zestawu klocków lego służących do tego typu konstrukcji, uruchomienie laptopów i cała naprzód… Zabawy było co niemiara, poszukiwanie odpowiednich „części”, dopasowywanie, łączenie, a wreszcie programowanie i pierwsze próby na skwerze Boboli…

Choć skonstruowane maszyny były dość proste i potrafiły wykonać niewiele czynności, to zabawy i śmiechu było co niemiara. Dziękujemy serdecznie panom: Sebastianowi Pontusowi i Adrianowi Pontusowi, nauczycielom Szkoły Podstawowej dla chłopców „Kuźnica” w Katowicach, za udostępnienie potrzebnego sprzętu oraz poprowadzenie warsztatów. Być może, w przyszłości z naszych chłopaków wyrośnie jakiś wynalazca bądź konstruktor. Tymczasem liczymy, że ministrantów w naszej parafii nie zabraknie i poza świetną zabawą równie ochoczo będą angażować się w liturgiczną służbę dla Jezusa.

ks. Wojtek

Zobacz pozostałe aktualności