Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Jaja na kółkach - oazowy dzień wspólnoty

21-04-2018

Jaja na kółkach! - Pod takim właśnie hasłem w sobotę, 14 kwietnia, wspólnota Ruchu Światło-Życie w naszym rejonie przeżywała Dzień Wspólnoty. (Są to 4 różne spotkania w ciągu roku formacyjnego, gdzie młodzież, dzieci, rodziny wraz z księżmi spotykają się razem, aby poprzez różne konferencje, akcje, spotkania oraz bycie ze sobą odkrywać charyzmat Wspólnoty Kościoła).

Nietypowy dzień wspólnoty ze względu na swoją “komunikacyjną” formę rozpoczęliśmy Mszą Świętą w naszej parafii a zakończyliśmy na Halembie modlitwą przed Najświętszym Sakramentem w kościele Bożego Narodzenia oraz wspólnym świętowaniem przy stole.

Po Eucharystii, na której nasza wspólnota wraz ze scholą parafialną była odpowiedzialna za oprawę muzyczną liturgii, przepełnieni Bożą obecnością wyruszyliśmy na akcję ewangelizacyjną “Jaja na kółkach”! Głosiliśmy w autobusach, podczas godzinnego przejazdu, Zmartwychwstałego Jezusa. Robiliśmy to poprzez dobre słowo, śpiewy oraz rozdając fragmenty z Pisma Świętego. Zadbaliśmy nie tylko o ducha ale również o ciało - pasażerowie zostali obdarowani czekoladowymi jajkami. Po dotarciu wszystkich grup, pełni radości, uwielbialiśmy Pana Boga na wspólnej modlitwie.

Powtarzając słowa św. Pawła z Listu do Efezjan: “Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa”. Za dobry czas, Chwała Panu!Zobacz pozostałe aktualności