Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

​Ministranci i „Liturgiczne JAJA”

21-04-2018

W sobotę 14 kwietnia odbył się Dzień Skupienia Ministrantów Dekanatu Kochłowice. Gdy ministranci z naszej parafii dojechali do parafii Bożego Narodzenia w Halembie, w kościele byli prawie wszyscy zaproszeni ministranci. Gdy poczekaliśmy kilkanaście minut, przyszedł ksiądz Maciek, dekanalny duszpasterz ministrantów, i wszystkich powitał. Poszliśmy się przebrać do tamtejszej zakrystii, bo za parę minut miała odbyć się uroczysta Msza święta. Po chwili wszyscy już byli gotowi i poszliśmy służyć razem z innymi ministrantami.

Po Eucharystii wszyscy ustawili się przy ołtarzu do wspólnego zdjęcia, a później zawędrowaliśmy na poczęstunek. Potem wyszliśmy na dwór, gdzie miał odbyć się konkurs ,,Liturgiczne Jaja". Zasady nie były proste: parę osób z jednej parafii biegło z jajkiem-piłeczką na łyżeczce (tak, żeby nie spadła [biegła tylko jedna osoba na rundę]), a kto pierwszy przybiegnie z powrotem losuje pytanie. Jeśli odpowie poprawnie – idzie do ,,koła fortuny" i losuje liczbę od 1 do 12. Jaka liczba wypadnie, tyle drużyna otrzymuje punktów. W tej rywalizacji brało udział 6 parafii (nie wiedzieć czemu reszta nie grała). Nasza parafia poprawnie odpowiedziała tylko raz, ale wylosowaliśmy aż 12 punktów! Zajęliśmy 4 miejsce, bo innym jednak poszło lepiej. No cóż, większą rolę w tym konkursie odgrywało szczęście. Może, gdyby ważniejsze były umiejętności, wygralibyśmy... Ale jedno jest pewne - było bardzo miło i ciekawie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku także pojedziemy na DDSM.

Konrad

Zobacz pozostałe aktualności