Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ministrancki Turniej Piłki Halowej 2021

Sobota, 18 grudnia 2021, to dzień, w którym nasi Ministranci wzięli udział w dekanalnym turnieju ministrantów w piłce halowej, w kategorii wiekowej „Lektor Młodszy”.

Do pierwszego meczu przystąpiliśmy z drużyną z Parafii Halemba 2 – Kościół Bożego Narodzenia. W pierwszych minutach walka była wyrównana, ale w piątej minucie meczu nasi Ministranci rozpoczęli festiwal pięknych goli, a wynik pierwszej połowy zakończył się na 5 – 1 dla Boboli. Po krótkiej przerwie nasi Ministranci przyjęli taktykę równych i dokładnych podań – taktyka trenera Mirosława, która wyniosła nasz zespół na wyższy poziom piłki halowej. Mecz wygraliśmy z wynikiem 7 – 2.

Po dłuższej przerwie przystąpiliśmy do rozegrania finałowego meczu z Parafią Świętej Barbary z Bykowiny. Pierwsze minuty gry było rozpoznaniem przeciwnika, który wzrostem miał znaczną przewagę nad naszymi piłkarzami. Pierwsza połowa kończy się z wynikiem 1 – 3 dla Barbary. Po dwóch błędnych decyzjach sędziego tracimy dwie bramki. Drużyna Barbary przez większość spotkania gra w ataku tylko na jednego gracza, który wzrostem przewyższa naszych zawodników. Mecz kończy się z wynikiem 2 – 7 dla Barbary. Zajmujemy II miejsce w turnieju.

W kategorii „Lektor Młodszy” Bruno otrzymuje wyróżnienie za największą ilość obronionych piłek kierowanych na jego bramkę.

Ze względu na trudne czasy związane z pandemią i brak treningów przygotowawczych do turnieju wszyscy Nasi Ministranci wykazali duże zaangażowanie w rozgrywanych meczach, nie odpuszczali przeciwnika ani na chwilę, a od strony kondycyjnej i umiejętności technicznych przewyższali innych zawodników.

Skład naszego zespołu: Jakub Gneza, Paweł Szolc, Bartosz Pelka, Krzysztof Prokop, Bruno Kostorz, Kacper Kostorz, Mirosław Szolc – trener, ks. Wojciech Kamczyk – trener duchowy.

Tekst i zdjęcia: Robert Pelka