Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ministranckie świętowanie – Tarsycjusz 2018

01-12-2018

Jak co roku, pod koniec listopada, swoje święto obchodzi Liturgiczna Służba Ołtarza. Wspomnienie patrona ministrantów, św. Tarsycjusza wypada 21 listopada, ale nasza wspólnota świętowała w wieczór poprzedzający pierwszą niedzielę adwentu, 1 grudnia.

Na Mszy świętej o godz. 17.00 zgromadzili się ministranci, ich rodzice, rodzeństwo i bliscy. W czasie liturgii do grona wspólnoty zostało włączonych czterech spośród dotychczasowych kandydatów, zaś wszyscy ministranci odnowili swoje przyrzeczenia.

Po uroczystościach w kościele ciąg dalszy miał miejsce w pomieszczeniach krypty, gdzie rodzice przygotowali dla wszystkich poczęstunek . Nowo ustanowieni ministranci otrzymali dyplomy i pamiątkowe torby.

Zgromadzonych odwiedził także, specjalnie na tę uroczystość ściągnięty z nieba przez patrona ministrantów, św. Mikołaj. Towarzyszyły mu niestety dwa diabły, które próbowały oszpecić (nie tylko popiołem, ale i wymyślnymi oskarżeniami) wizerunek ministrantów. Na szczęście Mikołaj i towarzyszący mu anioł nie dali się zwieść i każdy z ministrantów otrzymał odpowiedni upominek z okazji patronalnego święta (kubek i koszulkę). Na wizycie skorzystało również rodzeństwo ministrantów otrzymując drobne słodkości.

Wieczór minął w radosnej atmosferze i z pewnością rozpalił na nowo chęć służby przy ołtarzu. Ciekawe, kto dołączy do tej niezwykłej wspólnoty w ciągu najbliższego roku?

Zobacz pozostałe aktualności