Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Młodzieżowy wyjazd do Brennej

21-09-2019

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego – a co za tym idzie również formacyjnego – już za nami. Ponownie uczniowie niechętnie budzą się w poniedziałkowe poranki, a z utęsknieniem wyczekują piątkowych wieczorów. A piątek 13 września okazał się w tym roku szczególnie szczęśliwy.

O godzinie siedemnastej na parkingu przed kościołem zebrało się dwadzieścioro pięcioro śmiałków z walizkami lub wypchanymi po brzegi plecakami. A cóż w tych bagażach można było znaleźć! Buty do wspinaczki górskiej, cały komplet ubrań przeciwdeszczowych, słodycze, śpiwór, Pismo Święte…

Ten weekend młodzież wraz z księdzem Wojtkiem spędziła na wspólnym wyjeździe do Brennej, gdzie chciała bliżej się poznać, wspólnie harcując, ale też spędzić czas po Bożemu. Na wyprawie znaleźć można było zarówno oazowych weteranów, jak i nowicjuszy chcących zobaczyć, czym ta oaza tak właściwie jest.

Wyjazd pod hasłem „Zdejmij sandały” pozwolił nam znaleźć się bliżej Boga dzięki codziennej Eucharystii, modlitwie czy spotkaniom w grupach, na których rozmawialiśmy o poszukiwaniu skarbów i idealnych wojownikach! Doszliśmy do wniosku, że to my jesteśmy skarbem Boga, wystarczy dać Mu się znaleźć! Ponadto Bóg do swoich planów nie powołuje uzdolnionych, a uzdalnia powołanych – tak jak Bóg uzdolnił Mojżesza, tak i nas powołuje.

Wspaniałe Pani Ewelina oraz Pani Renata zadbały o to, aby brzuchy dzielnych odkrywców nie burczały. Co rusz częstowały ich łakociami tak dobrymi, że nikt nie mógł się im oprzeć.

Wspólnie spędzony czas zaowocował wzrostem duchowym, ale też nowymi przyjaźniami i wspaniałymi wspomnieniami. Gdy ksiądz Wojtek przedstawił plan ostatniego dnia, łącznie z punktem „pakowanie”, wszyscy zaprotestowali, chcąc zostać w Brennej jeszcze parę tygodni.

Był to dla nas wszystkich niezapomniany czas i mamy nadzieję na rychłą powtórkę! A póki co mówimy wszystkim – do zobaczenia w piątek o 18.30!

Tekst: Agnieszka Budzisz; zdjęcia: Ewa Kasperczyk

Zobacz pozostałe aktualności