Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Odpust parafialny

20-05-2018

Dziś, w niedzielę 20 maja, obchodzimy odpust ku czci św. Andrzeja Boboli, patrona parafii. Msza święta odpustowa zostanie odprawiona o g. 10.30. Nieszpory odpustowe połączone z nabożeństwem majowym o g. 15.15. Słowo Boże wygłosi ks. Prałat Gerard Nowiński. Wszystkim parafianom, gościom życzymy nieustannej opieki św. Andrzeja Boboli.


„Moja wiara prowadzi do zbawienia. Nawróćcie się.”

Drodzy Parafianie, Drodzy Goście!

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość odpustową ku czci św. Andrzeja Boboli. Dziękujemy za Jego obecność w życiu naszej Parafii, za to, że wysłuchuje naszych próśb i jest naszym szczególnym przewodnikiem w drodze do Nieba.

Życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom wiele radosnych chwil w naszej świątyni. Cieszymy się z obecności każdego z Was - Dobrze że jesteś!

Z najlepszymi pozdrowieniami

Duszpasterze, Parafialna Rada Duszpasterska i Redakcja „Wspólnoty”


Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny przez spełnienie następujących warunków:

1. Spowiedź św. (może być kilka dni wcześniej).

2. Komunia św. (w dowolnej intencji).

3. Modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. (nie musimy znać tych intencji, a odmówić możemy np. jedno „Ojcze nasz...” i jedno „Zdrowaś...”).

4. Wyzbyć się przywiązania do wszelkich grzechów, nawet lekkich (jest to raczej stan duszy, a nie jednorazowa czynność do wykonania).

5. Pobożne nawiedzenie mającej swą uroczystość świątyni i odmówienie w jej wnętrzu modlitw: „Ojcze nasz...” i „Wierzę...”.


Zobacz pozostałe aktualności