Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Powakacyjna pielgrzymka ministrantów

08-09-2018

W czwartek 30 sierpnia ośmioosobowa grupa naszych ministrantów wzięła udział w archidiecezjalnej pielgrzymce ministrantów do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Na przybyłych wokół katedry czekało wiele atrakcji. Uczestnicy wakacyjnych rekolekcji mogli spotkać tam swoich nowych znajomych, czy znaleźć swoje zdjęcia w Biuletynie Ministranckim. O godz. 10.00 w katedrze powitał wszystkich ks. Cezariusz Wala, archidiecezjalnych duszpasterz ministrantów. Następnie konferencję o Matce Bożej wygłosił ks. Tomek Madzia.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. biskup Marek Szkudło, który w kazaniu powiedział do zgromadzonych: „Skoro powiedzieliście Chrystusowi: oto jestem, by służyć przy ołtarzu, to również nie bójcie się Mu powiedzieć: oto jestem do Twojej dyspozycji na całe życie, prosząc o rozeznanie powołania”. Przywołał także niedawne spotkanie papieża Franciszka z ministrantami w Rzymie. Po homilii bp Szkudło ustanowił ponad dwudziestu kandydatów do posługi ceremoniarza parafialnego.

Ministranci mieli także okazję do spróbowania swoich sił w zawodach przeciągania liny czy podbijaniu piłki. Przed katedrą nie zabrakło też takich atrakcji jak dmuchane zamki czy „koło fortuny”, w którym można było wygrać m.in. książki. Pod koniec pielgrzymki wśród jej uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe.

Dziękujemy naszym ministrantom i p. Adamowi za obecność i opiekę w czasie tego wydarzenia. Liczymy na kolejnych chłopaków, którzy dołączą do naszej parafialnej Służby Ołtarza. Zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9.00.

ks. Wojtek

Zobacz pozostałe aktualności