Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

W sobotę, 15 października, w naszej parafii odbył się jesienny, rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Na modlitwie i świętowaniu zgromadzili się przedstawiciele wspólnot dziecięcych, młodzieżowych i rodzinnych dekanatu kochłowickiego.

W kościele powitał obecnych Ksiądz Proboszcz Piotr prezentując krótko postać patrona parafii. W temat spotkania, którym było „Świadectwo”, wprowadził moderator rejonowy, ks. Andrzej Króliczek. Następnie uczestnicy mieli okazję do indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i rozważania fragmentu Pisma Świętego, tzw. namiotu spotkania. W tym czasie grupa dzieci spędzała wesoło czas na zabawie i grach w altanie. Kilka minut po jedenastej rozpoczęła się uroczysta Msza święta, którą poprzedził obrzęd wprowadzenia do deuterokatechumenatu osób rozpoczynających formację oazową po pierwszym stopniu rekolekcji Oazy Nowego Życia. Eucharystii przewodniczył ks. Wojciech Kamczyk, opiekun naszej parafialnej wspólnoty młodzieżowej, a homilię wygłosił ks. Adam Paprota, moderator oazy z Halemby I. Po Mszy świętej małżonkowie Ania i Wojtek Kostorz podzielili się pięknym świadectwem życia charyzmatem Ruchu Światło-Życie. Na zakończenie uczestnicy Dnia Wspólnoty świętowali na wspólnej agapie w na terenie farskiego ogrodu, pod altaną. Żołądki cieszył pyszny bogracz, a także kawa, herbata i łakocie, zaś serca – możliwość żartów, poważniejszych rozmów i wymiany doświadczeń. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli przygotowanie tego wydarzenia, zwłaszcza naszej młodzieży, odpowiedzialnej za techniczną stronę przedsięwzięcia.