Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Akcja "kremówka"

W niedzielę, 11 października, obchodziliśmy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”, czyli „Cały Twój”. Pochyleniu nad postacią i nauczaniem św. Jana Pawła II towarzyszyło pałaszowanie pysznych kremówek, które rozprowadzała młodzież.

Od paru lat z okazji Dnia Papieskiego młodzież naszej parafii sprzedaje kremówki po każdej Mszy Świętej. Poprzednimi latami przygotowywała również kawiarenkę na świeżym powietrzu, aby parafianie mogli zjeść ciastko i wypić kawę lub herbatę w miłym towarzystwie. W tym roku organizacja kawiarenki nie była możliwa – nie tylko nie sprzyjała temu pogoda, ale również dodatkowe ograniczenia związane ze stanem epidemii. To jednak nie zniechęciło młodzieży, aby działać!

W sobotę wieczorem na farę przyjechała góra kremówek, a oazowicze zajęli się pakowaniem wszystkich ciastek do pudełek. Następnie po każdej Mszy Świętej sprzedawali pyszne wypieki, nie zapomniawszy o rękawiczkach oraz maseczkach. Kremówki sprzedawały się niczym świeże bułeczki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie młodzieżowych rekolekcji wakacyjnych i innych, wspólnych wyjazdów.

Cała oaza już nie może się doczekać przyszłego roku w nadziei, że XXI Dzień Papieski będziemy mogli obchodzić wspólnie w parafialnej kawiarence!

Agnieszka Budzisz