Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  23.06.2024 r. – 30.06.2024 r.

Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, a przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek Caritas na rzecz diecezjalnego Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom prowadzonego przez Caritas.

Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Wszystkim ojcom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki św. Józefa w codziennej trosce o dobro powierzonej sobie rodziny. Życzymy także dużo zdrowia i radości.

Pani Monika – organistka ma dzisiaj urodziny. Dziękując za posługę dla naszej parafii, módlmy się przez wstawiennictwo św. Cecylii o Boże błogosławieństwo dla niej oraz o zdrowie i spełnienie marzeń.

Adoracja Najświętszego Sakramentu: – niedziela od godz. 19.30 do 21.00;

                                                                – czwartek  od godz.   8.30 do 12.00;

                                                                – sobota     od godz. 16.00 do 17.00.

Dziś o godz. 14.00 w ogrodowej altanie spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze Święte w czwartek odprawiane są o godz. 8.00, a adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek odbywa się od godz. 8.30 do 12.00.

Od tego tygodnia na czas wakacji zawieszone zostają spotkania dzieci, ministrantów i młodzieży.

W sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Eucharystia o godz. 8.00 sprawowana będzie o radość nieba dla śp. księdza Proboszcza Ryszarda Kirsteina w 24 rocznicę śmierci i śp. ks. Henryka Pawełka w 18 rocznicę śmierci.

W najbliższą niedzielę Msza Święta o godz. 10.30 będzie sprawowana w intencji solenizantów czerwcowych. Prosimy wpisywać ich do zeszytu wyłożonego na stoliku, z tyłu kościoła.

W przyszłą niedzielę podczas Eucharystii o godz. 12.00 prosić będziemy o piękne, pobożne i bezpieczne wakacje. Wyjeżdżającym na urlopy przypominamy, że przed dalekimi podróżami zawsze można otrzymać od kapłana błogosławieństwo na drogę.

Za tydzień ofiarę złożymy na potrzeby naszej wspólnoty.

W związku z trąbą powietrzną, która przeszła nad naszym regionem w środę 19 czerwca uszkadzając kilka kościołów i probostw, arcybiskup Adrian Galbas prosi o pomoc finansową w naprawie zniszczeń. Zbiórka na ten cel zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę przed kościołem.

We Wspólnocie zamieszczono stanowisko Episkopatu Polski w sprawie lekcji religii w szkołach.

W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł Miłość silniejsza niż strach o bł. ks. Michale Rapaczu – pierwszym męczenniku Kościoła w PRL.

Polecamy nowy numer czasopisma Historia Kościoła w cenie 12 zł.

Za nami Festyn parafialny! Dziękujemy za wspólnie spędzone niedzielne popołudnie w atmosferze bliskości i serdecznych rozmów oraz za budowanie wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać organizatorom oraz wolontariuszom, Wspólnocie Galilea, która przygotowała loterię i nagłośnienie oraz osobom, które dostarczyły pyszne ciasta, a także sponsorom dmuchanej zjeżdżalni i prezentującym motory. W trakcie festynu zebrano 4725 zł. /w 2023r. - 4.282 zł, w 2022 r. – 3.212 zł/ na organizację parafialnych kolonii charytatywnych. Pogoda i frekwencja dopisały – dziękujemy Bogu i ludziom.

--------------------------------------------------------------------------------------------

59. Pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę odbędzie się we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w czwartek, 6 lipca. Msza Święta z kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Adriana Galbasa będzie transmitowana przez TVP 3 o godz. 12.00.

Apostolstwo Chorych organizuje przejazd autokarem – wyjazd o godz. 7.30 spod katedry katowickiej. Zgłoszenia pod numerem telefonu 32 / 251 21 52.

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę, 18 sierpnia.

Piesza pielgrzymka do Matki Bożej na Jasną Górę od 25 do 28 sierpnia. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Szczegółowe informacje u proboszcza.