Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  29.01.2023 r. – 05.02.2023 r.

Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą. Dziś przypada Światowy Dzień Trędowatych. W naszych modlitwach pamiętajmy o dramacie ludzi chorych na trąd /w 2020 r. było 127 396, a w 2021 r. 140 594 zachorowań/.

Dzisiaj pani Kościelna obchodzi urodziny. Wdzięczni za Jej ponad 30-letnią posługę dla naszej wspólnoty życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i św. Andrzeja Boboli oraz zdrowia.

Adoracja Najświętszego Sakramentu: – niedziela od godz. 19.30 do 21.00;

                                                                – czwartek  od godz.   9.00 do 16.00 i od godz. 19.30 do 21.00.

                                                                   godz. 20.00 – spowiedź, godz. 20.45 – modlitwa o powołania

Czwartek to Święto Ofiarowania Pańskiego oraz Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte sprawowane będą o godz. 16.00 i 18.00. Kolektę przeznaczymy na wsparcie zakonów kontemplacyjnych. Eucharystia o godz. 16.00 będzie w intencji: zakonnic, zakonników, dziewic i wdów związanych z naszą parafią. Podczas każdej Mszy poświęcimy gromnice.

W czwartek na godz. 16.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców i chrzestnych – zostaną poświęcone świece komunijne. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.

W piątek przypada wspomnienie św. Błażeja – biskupa i męczennika. Msza Święta o godz. 8.00 będzie sprawowana przez Jego wstawiennictwo w intencji parafian o zachowanie od chorób i wszelkiego innego niebezpieczeństwa. Po Eucharystii o godz. 8.00 i 18.00 indywidualne błogosławieństwo.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 15.30 oraz w piątek od godz. 17.30.

Odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się w piątek i sobotę od godz. 9.00. Od poniedziałku do środy prosimy o telefoniczne zgłoszenia w godz. od 8.00 do 14.00.

W I piątek miesiąca zbierane są ofiary na dzieła miłosierdzia.

W piątek o godz. 18.00 zapraszamy młodzież na Eucharystię, a następnie na spotkanie w podpiwniczeniu probostwa.

W piątek o godz. 18.00 spotkanie formacyjne uczniów klas 6, 7 przygotowujących się do bierzmowania oraz uczniów klas 8, którzy przyjęli sakrament dojrzałości chrześcijańskiej 12 stycznia br. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00.

W sobotę o godz. 8.00 będziemy modlić się przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o pokój dla Ukrainy.

Zbiórka ministrantów sobota godz. 9.00. Zapraszamy do służby przy ołtarzu chętnych chłopców.

Dziś kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii; za tydzień ofiarę złożymy na potrzeby archidiecezji – utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych.

We Wspólnocie przeczytamy o Słudze Bożym bp. Wilhelmie Plucie, który w latach 1945 – 1946 był administratorem naszej parafii.

W Gościu Niedzielnym znajdziemy dodatek przygotowany wspólnie przez 3 tygodniki katolickie zawierający fakty dowodzące bezpodstawność zarzutów stawianych dziś Janowi Pawłowi II.

Jest Mały Gość Niedzielny, w którym przeczytamy, co śp. papież Benedykt XVI powiedział dzieciom. W tym numerze zamieszczono również informacje o psach lawinowych, czyli ratownikach na czterech łapach.

----------------------------------------------

Prosimy, aby każda rodzina złożyła składkę na sprzątanie kościoła oraz środki czystości. Wynosi ona 50 zł za cały rok. Składkę uiszczamy w zakrystii, gdzie znajduje się lista imienna.

W kancelarii można zamawiać intencje mszalne na rok 2023. Zachęcamy, aby z dużym wyprzedzeniem planować jubileusze i inne ważne wydarzenia, które łączymy z dziękczynieniem Bogu.

-------------------------------------------------------------------------------

Papieska intencja Apostolstwa Modlitwy na luty 2023 r.

Módlmy się, aby parafie stawiając w centrum komunię,

stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.