Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne 18.04.2021 r. – 25.04.2021 r.

III Niedziela Wielkanocna to Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który rozpoczyna XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku Kościół zachęca nas, aby każdego dnia przeczytać jeden rozdział Ewangelii według Świętego Marka.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.

Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 21.00.

W piątek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski. Post nie obowiązuje.

W piątek spotkanie młodzieży rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00, następnie modlitwa i dalsza część on-line.

Wirtualna zbiórka ministrantów – sobota, godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę Msza święta o godz. 10.30 odprawiona zostanie w intencji solenizantów kwietniowych. Prosimy wpisywać ich do zeszytu znajdującego się na stoliku z tyłu kościoła.

Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na opłaty za prąd, gaz i wodę.

We Wspólnocie przeczytamy o pani Krysi, która spokojnie odeszła do nieba po tym, jak odmówiła Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Do Wspólnoty załączono harmonogram ciekawych warsztatów kulinarnych oraz zajęć w lesie przygotowanych przez Nereusza dla naszej społeczności, a zwłaszcza dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym. By wziąć udział w tych wydarzeniach, trzeba zapisać się, dzwoniąc na podany numer /tel. 502 91 94 91, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00/.

W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł zatytułowany Za innych, z którego dowiemy się, jak modlić się wstawienniczo, gdy ktoś nas prosi o modlitwę.

Wychodząc z kościoła, każdy otrzyma wyjątkowy dar. Z koszyczka wylosujmy karteczkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Marka i Księgi Mądrości. Po powrocie do domu otwórzmy Pismo Święte i przeczytajmy w skupieniu tekst, który dziś Opatrzność włoży w nasze ręce. Niech on posłuży nam w modlitwie i w rachunku sumienia. Niech będzie dla nas światłem i mocą.

---------------------------------

Zniczodzielnia

Na cmentarzu parafialnym, przy bramie wejściowej została postawiona Zniczodzielnia. Jest to miejsce, gdzie składamy niepotrzebne znicze, które mogą posłużyć innym. Zachęcamy do korzystania z pozostawionych tam zniczy. Będzie to wyrazem naszej troski o ochronę środowiska oraz praktykowaniem cnoty roztropności i umiarkowania.

Prosimy zostawiać znicze czyste, kompletne /podstawka, znicz, nakrycie/ oraz bez wypalonych wkładów – tylko takie, jakie sami chcielibyśmy postawić na grobach naszych bliskich.

Dziękujemy panu Alojzemu i Jarosławowi, którzy zaproponowali Zniczodzielnię, zrealizowali swój pomysł, a teraz dbają o to miejsce.

---------------------------------

Najważniejszym priorytetem jest uobecnianie Boga w świecie i otwieranie ludziom dostępu do Boga. Nie do jakiegokolwiek boga, ale tego Boga, który mówił na Synaju; do tego Boga, którego oblicze rozpoznajemy w miłości, która daje się do końca – w Jezusie Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym. Prawdziwym problemem w obecnej chwili dziejowej jest to, że Bóg znika z horyzontu ludzi oraz, że wraz z gaśnięciem pochodzącego od Boga światła ludzkość traci orientację, a niszczące skutki tego procesu stają się coraz bardziej widoczne. Prowadzić ludzi do Boga, do Boga, który mówi w Biblii: to właśnie jest obecnie najwyższy i podstawowy priorytet Kościoła oraz Następcy Piotra.

Bóg nie jest daleki, zbyt odległy, aby zajmować się naszymi małymi sprawami. Właśnie dlatego, że jest wielki, może zajmować się także tym, co małe.

Papież Benedykt XVI