Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  25.02.2024 r. – 03.03.2024 r.

Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.  Aktualnie 1690 osób z Polski posługuje na misjach. Przebywają one w 99 krajach na 5 kontynentach. Wychodząc z kościoła, będzie można do puszki złożyć dar na Fundusz Misyjny, który wspiera polskie misjonarki i misjonarzy w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych i charytatywnych.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej wspólnoty.

O godz. 15.15 zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym /on-line/.

Adoracja Najświętszego Sakramentu: – niedziela od godz. 19.30 do 21.00;

                                                                 – czwartek  od godz.   9.00 do 16.00;

.                                                               – sobota     od godz. 16.00 do 17.00.

W czwartek o godz. 16.00 Msza Święta szkolna, a o godz. 16.30 Droga krzyżowa dla dzieci.

Spotkanie uczniów klas VIII przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w piątek – rozpoczęcie w kościele o godz. 17.00.

W piątek o godz. 17.15 Droga krzyżowa. Zalecki i prośby o modlitwę można składać do skrzynki znajdującej się obok ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Spotkanie młodzieży w piątek – rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00.

Zbiórka ministrantów – sobota godz. 9.00.

Schola dziecięca – sobota godz. 9.30.

W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź dzieci w czwartek od godz. 15.30.

Odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się w piątek i sobotę od godz. 9.00. Od poniedziałku do środy prosimy o telefoniczne zgłoszenia w godz. od 8.00 do 14.00.

Proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Wirku zaprasza nas na projekcję filmu The Chosen /pl. Wybrani/, którą organizuje w kinie Cinema City w Plazie. Film nakręcony w oparciu o Ewangelie ukazuje w przejmujący sposób wydarzenia z życia Jezusa z okresu przed wjazdem do Jerozolimy. Seans odbędzie się w sobotę 2 marca o godz. 14.00. Koszt – 15 złotych. Dziś ostatni dzień zapisów.

Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

We Wspólnocie znajdziemy informacje o Funduszu Misyjnym oraz list o. Artura z dalekiej Syberii.

W Gościu Niedzielnym polecamy wielkopostną szkołę modlitwy, która odpowiada na pytanie, po co Bogu nasza wytrwałość w modlitwie.

W sobotę 24 lutego br. odbyły się święcenia diakonatu. Nowymi diakonami naszej archidiecezji są: Paweł Dąbrowski z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej-Halembie, Mateusz Ochojski z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Piotrowicach i Adam Zając z parafii św. Józefa w Mysłowicach-Krasowach. Prosimy o modlitwę w intencji nowych diakonów i o nowe powołania.

-------------------------------------------------------------

Wielkopostne rekolekcje dla Zespołu Szkół nr 6 im. M. Kopernika – od 11 do 13 marca, godz. 9.00.

Wielkopostne rekolekcje dla SP nr 7 – od 18 do 20 marca, gr. 1 - godz. 9.45, gr. 2 - 11.45.

Ekstremalna Droga Krzyżowa – piątek 15 marca, rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.00. Szczegółowe informacje zostaną podane wkrótce.

Droga krzyżowa na Kalwarii w Panewnikach – sobota 23 marca, rozpoczęcie o godz. 10.00 przed Bazyliką w Panewnikach. Prowadzenie – Franciszkański Zakon Świeckich

Nadal zachęcamy do wpisywania wielkopostnych postanowień do Parafialnej Księgi Trzeźwości i Ofiary. Deklarować można abstynencję od alkoholu, tytoniu, ale i od Internetu, telewizji lub innych uzależnień.

Prosimy, aby każda rodzina złożyła składkę na sprzątanie kościoła oraz środki czystości. Wynosi ona 50 zł za cały rok. Składkę uiszczamy w zakrystii, gdzie znajduje się lista imienna.