Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne 01.08.2021 r. – 08.08.2021 r.

Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą.

W poniedziałek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Anielską – przypada odpust Porcjunculi. Można uzyskać odpust zupełny lub ofiarować go w intencji osoby zmarłej, gdy nawiedzi się kościół parafialny, odmówi Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz przystąpi do Komunii świętej i pomodli się w intencjach papieża /nie za papieża, ale w intencjach, w których On się modli/. Więcej informacji o tym odpuście przeczytamy w ogłoszeniach oraz na stronie www.bobola.info.

Odpust Porcjunkuli rozpoczyna się od niedzielnego popołudnia i trwa przez cały poniedziałek. Aby umożliwić jego zyskanie oraz zachęcić do częstego nawiedzania kościoła parafialnego, zapraszamy na adorację dziś od 19.00 do 21.00 oraz jutro od 8.30 do 10.00 i od 19.00 do 21.00. W poniedziałek kościół będzie otwarty przez cały dzień. Godz. 19.00 i 21.00 – możliwość przyjęcia Komunii Świętej.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do 12.00 oraz od 19.00 do 21.00. Godz. 20.00 – okazja do spowiedzi, godz. 20.30 – różaniec o nowe powołania do kapłaństwa, zakonu i posługi misyjnej.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

W piątek i sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Od poniedziałku do środy prosimy o telefoniczne zgłoszenia w godz. od 8.00 do 14.00.

W sierpniu Kościół modli się o trzeźwość i prosi o podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu. Zachęcamy do zapisania w Księdze Trzeźwości /wyłożonej przy ołtarzu Serca Jezusowego/ okresu abstynencji, jaki postanawiamy /np. kilka dni, tygodni/ lub innych postanowień /np. post od papierosów, TV, Internetu/. Warto podjąć wyrzeczenie ofiarowane w intencji uzależnionych lub we własnej, ważnej sprawie.

W piątek wróciły dzieci z parafialnych kolonii charytatywnych w Krościenku nad Dunajcem. Dziękujemy organizatorom, darczyńcom oraz kadrze wychowawczej i wolontariuszom za okazane serce i zaangażowanie. Ks. Hubertowi Pasoniowi Bóg zapłać za sprawowane Eucharystie i opiekę duchową.

Tydzień temu w ramach akcji 1 GROSZ ZA 1 KILOMETR bezpiecznie przejechany zebraliśmy 1310 złotych na zakup środków transportu dla misjonarzy. Cieszy wdzięczność i hojność.

Wyjazd młodzieży na weekend do Brennej Leśnicy odbędzie się od 17 do 19 września. Ch1)ętni niech zarezerwują czas. Szczegółowe informacje znajdziemy na ulotkach oraz na plakatach.

Dziś kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a za tydzień na potrzeby naszej wspólnoty.

Przed kościołem do puszek Caritas składamy dar dla poszkodowanych w powodziach i nawałnicach.

W Gościu Niedzielnym znajdziemy wskazówki dla rodziców, których dzieci odwracają się od Kościoła oraz poznamy bliżej postać świętego proboszcza z Ars – Jana Vianney’a.

---------------------------------------------------

U stóp Asyżu wznosi się bazylika Matki Bożej Anielskiej wybudowana w XVI wieku. W centrum tej świątyni znajduje się skromny kościółek zwany Porcjunkulą, co z łaciny oznacza drobna część i odnosi się do niewielkich rozmiarów obiektu. Na początku XIII w. kapliczka była w ruinie. Odbudował ją św. Franciszek i w niej zamieszkał, nadając jej miano Matki Bożej Anielskiej, jako że słyszano nad nią anielskie śpiewy. Jej właściciele - benedyktyni - widząc zaangażowanie Biedaczyny z Asyżu, postanowili oddać mu ją na własność. On jednak nie chciał mieć niczego w posiadaniu, dlatego postanowił wydzierżawić ją. Ceną za wynajem był koszyk ryb. Do dzisiaj franciszkanie w ten sposób płacą benedyktynom za kaplicę.

W 1216 roku św. Franciszkowi objawił się Pan Jezus, obiecując odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę 2. sierpnia. W 1967 roku papież Paweł VI zatwierdził odpust zupełny dla każdego, kto 2. sierpnia nawiedzi swój kościół parafialny.

Św. Franciszek przed śmiercią mówił do swoich towarzyszy: Baczcie, synowie, byście kiedyś nie opuścili tego miejsca. Jeśliby was wyrzucono na zewnątrz z jednej strony, wchodźcie z powrotem z drugiej, bo miejsce to jest naprawdę święte i jest mieszkaniem Boga. Tutaj, gdy byliśmy nieliczni, Najwyższy pomnożył nas w liczbę; tutaj zapalił naszą wolę ogniem swej miłości; tutaj każdy, kto będzie się modlił pobożnym sercem, otrzyma to, o co będzie prosił, a ten, kto zgrzeszy, srożej będzie karany. Dlatego wszyscy synowie uważajcie to miejsce mieszkania Boga za godne czci i tutaj z całego serca uwielbiajcie Pana i dziękujcie Mu.

2. sierpnia to okazja do nawrócenia i otrzymania odpustu darowania kar czyśćcowych. Św. Franciszek chciał, by wszyscy wierzący z ufnością korzystali z Miłosierdzia Bożego.