Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  19.09.2021 r. – 26.09.2021 r.

Przeżywamy XXV niedzielę zwykłą, która obchodzona jest jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.

Podczas Mszy Świętej dożynkowej o godz. 10.30 dziękujemy Bogu za plony i chleb powszedni oraz modlimy się za rolników, ogrodników i działkowiczów. Bóg zapłać wszystkim, którzy dostarczyli płody ziemi złożone przed ołtarzem oraz przystroili naszą świątynię.

Od piątku trwa wyprawa młodzieży naszej parafii do Rycerki Górnej. Pod przewodnictwem ks. Wojciecha w góry udało się dwadzieścia osiem młodych osób. Życzymy im doświadczenia piękna spotkania z naturą, człowiekiem i Bogiem oraz bezpiecznych wędrówek i szczęśliwego powrotu.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 16.00 oraz od godz. 19.00 do 21.00.

W czwartek o godz. 16.00 Msza Święta szkolna, na którą zapraszamy wszystkie dzieci.

Spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii Świętej odbędzie się w czwartek. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 16.00.

Spotkanie dla uczniów klas 6, 7 i 8, którzy w naszej parafii przygotowują się do sakramentu bierzmowania, odbędzie się w piątek. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00. Prosimy o uczestnictwo także rodziców młodzieży klasy 8.

Młodzież zapraszamy w piątek na Eucharystię o godz. 18.00, a następnie na spotkanie w podpiwniczeniu probostwa. Oczekujemy także na nowe twarze od 12. roku życia wzwyż. Oaza to doskonałe miejsce do spędzania czasu z rówieśnikami, a nade wszystko poznania Jezusa jako przyjaciela.

Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00.

Spotkanie Rycerzy Świętego Franciszka w sobotę o godz. 10.00 na probostwie.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

W poniedziałek 27 września urodziny obchodzi ks. Wojciech Kamczyk. Msza święta w intencji ks. Wojciecha zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę o godz. 16.00. Otoczmy Go modlitwą, obecnością oraz serdecznością.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za tydzień ofiarę złożymy na potrzeby naszej wspólnoty.

We Wspólnocie polecamy przypomnienie o odpustach, które możemy zyskiwać w Roku Świętego Józefa.

W Gościu Niedzielnym przeczytamy artykuł o nadal aktualnym przesłaniu Maryi, która się objawiła 175 lat temu w La Salette. Matka Boża płakała wtedy nad losem rolników, którzy usiłowali polepszyć swój byt, pracując w niedzielę i przestrzegała, że jeśli ludzie nie zmienią postępowania, ich polony się zepsują. W Gościu znajdziemy także wspomnienie o wietnamskim kardynale, który przez 13 lat był więziony i torturowany, a mimo to do strażników mówił: Będę was kochał, nawet jeśli będziecie chcieli mnie zabić. Kardynał Thuan zmarł 16 września 19 lat temu. Obecnie trwa jego proces beatyfikacyjny.

---------------------------------------------------

Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę – niedziela 26 września. Szczegóły na plakacie.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – wtorek 28 września. Rozpoczęcie Mszą o godz. 18.00.

Eucharystia w intencji organizatorów, darczyńców oraz kadry kolonii charytatywnych w Krościenku – sobota 2 października godz. 17.00. Warto i trzeba dopilnować, aby dzieci uczestniczące w koloniach oraz ich rodzice stworzyli wspólnotę modlitewną podczas tej Mszy świętej.

Tydzień temu zebraliśmy 583 zł. na wsparcie ludu afgańskiego. Pieniądze przekazano Caritas.

---------------------------------------------------

Nie wierz temu, kto się nie modli, nawet gdyby czynił cuda. Dla Boga działanie bez modlitwy jest bezużyteczne, pod tym względem robot jest wydajniejszy od ciebie.

Kardynał Van Thuan