Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  25.09.2022 r. – 02.10.2022 r.

Przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą, która obchodzona jest jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen, prześladowań lub innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Adoracja Najświętszego Sakramentu:        – niedziela od godz. 19.30 do 21.00;

                                                                       – czwartek od godz. 10.00 do 16.00;

W poniedziałek imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Senior Damian Zimoń. Msza Święta w intencji ks. Arcybiskupa odprawiona będzie o godz. 8.00 – pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.00.

We wtorek przypadają urodziny księdza Wojciecha. Solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa, światła Ducha Świętego oraz opieki Matki Kapłanów i św. Andrzeja Boboli. Dziękujemy ks. Wojciechowi za zaangażowanie duszpasterskie w naszej parafii. Msza Święta w  intencji ks. Wojciecha zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00.

W czwartek o godz. 16.00 Msza Święta szkolna sprawowana będzie w intencji naszych dzieci z prośbą o opiekę Archaniołów i Aniołów Stróżów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy; zadbajmy o udział naszych pociech.

Dziś kończą się zapisy młodzieży na wyprawę do Brennej Leśnicy, która odbędzie się od  najbliższego piątku do niedzieli. Szczegółowe informacje zostały umieszczone na stronie www.bobola.info. Szansa na kolejny taki wyjazd dopiero za rok.

Z racji na wyjazd młodzieży w tym tygodniu nie będzie piątkowego spotkania Ruchu Światło-Życie oraz sobotniej zbiórki ministrantów. Młodzieży życzymy pięknych przeżyć: tych duchowych, jak i wynikających z kontaktu z naturą.

Sobota godz. 9.30 – próba scholi dziecięcej.

Sobota godz. 10.00 – spotkanie Rycerzy Świętego Franciszka.

W sobotę rozpoczyna się październik. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 17.15, w czwartek o godz. 16.30, w sobotę o godz. 16.15, a w niedzielę o godz. 15.15. W poniedziałek, środę i piątek po Różańcu będzie dodatkowa Msza Święta.

W przyszłą niedzielę przypada 73. rocznica poświęcenia naszego kościoła. O godz. 8.00 odprawiona zostanie Eucharystia w intencji zmarłych parafian oraz budowniczych, o godz. 10.30 modlić się będziemy o łaskę wiary dla wszystkich parafian, a Różaniec odmówimy w intencji byłych i obecnych kościelnych, organistów oraz sprzątaczek. Godz. 19.30 śpiew kanonów.

W sobotę 8 października odbędzie się autokarowa parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie. W programie: Eucharystia, spotkanie z siostrą ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, oddanie czci relikwiom św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II. Zanurzenie się w duchowości św. Jana Pawła II. Poznanie współczesnej architektury i sztuki sakralnej. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii do niedzieli 2 października lub do wyczerpania miejsc.

Za tydzień ofiarę złożymy na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

We Wspólnocie znajdziemy wspomnienie z parafialnej pielgrzymki, która odbyła si1)ę w ubiegłą sobotę.

W Gościu Niedzielnym polecamy relację z wyjazdu kleryków z Katowic do Zambii. Spędzili tam dwa wakacyjne miesiące. Odkryli, że mimo braku prądu, bieżącej wody, telefonów i pieniędzy ludzie są tam autentycznie szczęśliwi. Radość znajdują w małych codziennych rzeczach.

Do Małego Gościa załączono silikonowy różaniec na rękę oraz plakat z Robertem Lewandowskim.

Szukałam prawdy. Zrozumiałam pokorę.  Święta Tereska